Posouzení škod od tesaříka

Zde se můžete ptát na cokoliv, co se týká hmyzu
Pravidla fóra
Pravidla fóra
Zde je povoleno vkládání příspěvků a obrázků neregistrovaných návštěvníků. Prosíme o zachování slušné konverzace a vkládání příspěvků a obrázků co se týkají entomologie. Nevhodné a urážlivé příspěvky budou moderátory či administrátory smazány. Časté opakování takových to příspěvků může mít do budoucna uzavření tohoto fora.
Odpovědět
Pavelk4

Posouzení škod od tesaříka

Příspěvek od Pavelk4 »

Zdravím, sháním někoho kdo by mi mohl posoudit jak dlouho mohl tesařík páchat škody v našem domě. Dům jsme koupili před více než 2 lety a nedávno jsem objevil jedno prožrané prkno v našem dřevěném stropě, když jsem šel to prkno vyměnit a zvrchu odkryl izolaci objevil jsem mnohem větší škody než jsem čekal. A tak se chystám reklamovat nemovitost na skrytou vadu. Ale nejdřív bych se pro sebe potřeboval ujistit zda je ten strop napaden už od doby koupě. Přiložil bych foto ale nějak se mi to nedaří..
marion
Příspěvky: 4699
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Posouzení škod od tesaříka

Příspěvek od marion »

Asi by bylo dobré napsat jaký tesařík, těch co ničí tento typ dřeva moc nebude.
míra
Příspěvky: 2043
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Posouzení škod od tesaříka

Příspěvek od míra »

zdravím,
jedna má odpověď je, že o reklamaci se ani nepokousejte, vzhledem k délce od koupě a vzhledem k tomu, že u starších domů tam vždy nějaký škůdce dřeva bývá.
co se týče druhů, z 90 procent jde o tesaříka kovového. sám jsem před lety poměrně úspěšně prelecil krovy a dřevěnou podlahu na půdě postřikem lignofixem profi, po dvou následujících letech opakovaně.
také je dobré posoudit i možnou vlhkost a také se podívat, zda,li nejde o souběh škůdců, třeba i Mravencu.
Uživatelský avatar
kutilka
Příspěvky: 912
Registrován: 30 dub 2010, 19:43
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Posouzení škod od tesaříka

Příspěvek od kutilka »

míra píše: 08 úno 2024, 06:49 ... z 90 procent jde o tesaříka kovového....
Není to spíš tesařík krovový (Hylotrupes bajulus)?
Makrofotografie hmyzu.
http://blizka-setkani.webnode.cz/
borůvka 2
Příspěvky: 103
Registrován: 27 kvě 2017, 10:13

Re: Posouzení škod od tesaříka

Příspěvek od borůvka 2 »

S největší pravděpodobností je to tesařík krovový ( Hylotrupes bajulus ), který se může opakovaně vyvíjet ve starém dřevě i desítky let, a to i ve dřevě, které je úplně suché - dveře, okenní rámy, stropní trámy i prkna. Viděl jsem jeho působení i ve dveřích, které měly několik nátěrů starými olejovými barvami.
míra
Příspěvky: 2043
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Příspěvek od míra »

jojo erko ulétlo.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse pro návštěvníky /General discussion for visitors/“