Hledam v kolekce: Thinodromus (Coleoptera:Staphylinidae:Oxytelinae)

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
Nick S
Příspěvky: 2
Registrován: 23 čer 2021, 16:35

Hledam v kolekce: Thinodromus (Coleoptera:Staphylinidae:Oxytelinae)

Příspěvek od Nick S »

Hello everyone,

My name is Nick schafstall and I am a researcher in Prague, in paleoecology. For my work I am identifying subfossil beetle (Coleoptera) remains of hundreds to thousands years old and the only way to do this, is to compare elytra, pronota and heads with modern specimens.

Narodni Muzeum in Horni Pocernice has many groups, but their Oxytelinae are very much disorganized, unfortunately. I was wondering if there is anyone in Prague or near Prague, who has the genus Thinodromus in their collection and would be willing to let me have a look anc compare with my fossils. I could send you pictures of the fossils on request, but I would need to really compare them with modern specimens.
--------------------
Jmenuji se Nick schafstall a jsem výzkumný pracovník v Praze v paleoekologii. Pro svou práci identifikuji pozůstatky subfosilního brouka (Coleoptera) staré stovky až tisíce let a jediný způsob, jak to udělat, je porovnat elytra, pronota a hlavy s moderními vzorky.

Národní muzeum v Horních Počernicích má mnoho skupin, ale jejich Oxytelinae jsou bohužel velmi dezorganizované. Zajímalo by mě, jestli je v Praze nebo poblíž Prahy někdo, kdo má ve své sbírce rod Thinodromus a byl by ochoten mi dovolit podívat se na srovnání s mými fosiliemi. Na požádání bych vám mohl zaslat obrázky fosilií, ale potřeboval bych je skutečně porovnat s moderními vzorky.

Kind regards,
Nick Schafstall
nick.schafstall@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“