Lékárenský benzín na odmašťování brouků

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
marion
Příspěvky: 4694
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Lékárenský benzín na odmašťování brouků

Příspěvek od marion »

plísně rodu Aspergillus produkují aflatoxiny což jsou výrazné karcinogeny a historicky se nepochybně plesnivé potraviny konzumovali a možná docela hojně, takže karcinogeny byly vždy
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3381
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Lékárenský benzín na odmašťování brouků

Příspěvek od aphodius »

marion píše: 15 bře 2023, 06:53 plísně rodu Aspergillus produkují aflatoxiny což jsou výrazné karcinogeny a historicky se nepochybně plesnivé potraviny konzumovali a možná docela hojně, takže karcinogeny byly vždy
:yes
pachylister
Příspěvky: 72
Registrován: 01 kvě 2010, 10:23

Re: Lékárenský benzín na odmašťování brouků

Příspěvek od pachylister »

aphodius píše: 15 bře 2023, 14:32
marion píše: 15 bře 2023, 06:53 plísně rodu Aspergillus produkují aflatoxiny což jsou výrazné karcinogeny a historicky se nepochybně plesnivé potraviny konzumovali a možná docela hojně, takže karcinogeny byly vždy
:yes
Vím že to patří do jíného fóra, ale je to zajímavá diskuse..slyšel jsem o výrazných karcinogeních účincích hmyzího chitinu nebo i jiných složek v hmyzu na lidský organismus, což je aktuální vzhledem k celosvětové masivní mediální přípravě populace na odklon od klasických potravin.
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3381
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Lékárenský benzín na odmašťování brouků

Příspěvek od aphodius »

Aha, tak proto tolik kolegů umřelo na rakovinu a další jsou na řadě... Ještě že už ten chitin nesbírám!
pachylister
Příspěvky: 72
Registrován: 01 kvě 2010, 10:23

Re: Lékárenský benzín na odmašťování brouků

Příspěvek od pachylister »

aphodius píše: 15 bře 2023, 16:53 Aha, tak proto tolik kolegů umřelo na rakovinu a další jsou na řadě... Ještě že už ten chitin nesbírám!
Nejde o sbírání ale o konzumaci Dane :chuckle
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1343
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: Lékárenský benzín na odmašťování brouků

Příspěvek od karlos »

aphodius píše: 15 bře 2023, 16:53 Aha, tak proto tolik kolegů umřelo na rakovinu a další jsou na řadě... Ještě že už ten chitin nesbírám!
Aphodie, nemusíš se stydět, že ty sbírkové exempláře potají žereš. Třeba se můžeš těšit, že zemřeš sice brzy, ale zato zdráv jako správný neandrtálec :D :D :D
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3381
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Lékárenský benzín na odmašťování brouků

Příspěvek od aphodius »

pachylister píše: 15 bře 2023, 16:46...slyšel jsem o výrazných karcinogeních účincích hmyzího chitinu nebo i jiných složek v hmyzu na lidský organismus, což je aktuální vzhledem k celosvětové masivní mediální přípravě populace na odklon od klasických potravin.
K tomu jsem našel toto:

https://napravoumiru.afp.com/doc.afp.com.338P4B6
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4496
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Lékárenský benzín na odmašťování brouků

Příspěvek od Hali+ »

ivo píše: 12 bře 2023, 12:50 Kdyz jsme u te vlhkosi,jakou mate vlhkost v mistnosti se sbirkami?
Ja mam tak kolem 50 procent.Je to dobra vlhkost?Jeste nedavno,nez jsem si koupil odvlhcovac vzduchu jsem mel vlhkost tak kolem 75 procent,a nekteri brouci mi plesniveli.Ted je to v pohode.
Schválně jsem to změřil i u sebe ve sbírce a mám tam vlhkost 32%.
Ale já bydlím v paneláku, ve kterých je celkově suchý vzduch.
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
pachylister
Příspěvky: 72
Registrován: 01 kvě 2010, 10:23

Re: Lékárenský benzín na odmašťování brouků

Příspěvek od pachylister »

aphodius píše: 20 bře 2023, 12:36
pachylister píše: 15 bře 2023, 16:46...slyšel jsem o výrazných karcinogeních účincích hmyzího chitinu nebo i jiných složek v hmyzu na lidský organismus, což je aktuální vzhledem k celosvětové masivní mediální přípravě populace na odklon od klasických potravin.
K tomu jsem našel toto:

https://napravoumiru.afp.com/doc.afp.com.338P4B6
I sami autoři v závěru toho článku uvádějí že je potřebný další výzkum pro pochopení rizik... :wring
Taky to není jen o chitinu, takto pěstovaný hmyz má také spoustu parazitů a nemocí, proti kterým je určitě nemožné hmyzí populaci naočkovat jako selata nebo hovězí dobytek, atd. Za mně tato potravina zářné lidské budoucnosti - fuj..fuj...
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3381
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Lékárenský benzín na odmašťování brouků

Příspěvek od aphodius »

No, přiznám se, že hmyz bych dobrovolně nejedl.
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“