Instalace nových stylů (vzhledů)

Pravidla chování a přispívání na fóru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od Pepa »

Nainstaloval jsem tyto nové vzhledy, můžete si je nastavit ve vašem uživatelském panelu.
Třeba někomu se budou líbit a vyhovovat více.
Přílohy
ne-blackgreen
ne-blackgreen
Orange
Orange
SE Square left
SE Square left
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Vindobon
Příspěvky: 1537
Registrován: 31 pro 2013, 21:20
Bydliště: Co pnou se modré hory

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od Vindobon »

Líbila by se mi možnost skrýt ten otřesný sloupec s nabídkou smajlíků, který se objevuje při psaní. :-)

Jedná se o <div id="smiley-box" class="smiley-box"> a snad by stačilo přidat možnost přepnout v CSS na display: none

Do CSS:
#smiley-box { display: none; }
.smiley-box { display: none; }

Nejsem si jistý, jestli by samotné přepínání nemusel řešit JavaScript, ten neumím (ale možná ho umíš ty, když jsi vyrobil možnost přepnout mezi různými styly :-))
Petr . Z á b r a n s k ý . . . . . . www.zabra.at
Uživatelský avatar
kutilka
Příspěvky: 912
Registrován: 30 dub 2010, 19:43
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od kutilka »

Nedala by se přiinstalovat i širší verze?
Makrofotografie hmyzu.
http://blizka-setkani.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od Pepa »

Vindobon píše: 02 úno 2017, 10:17 Líbila by se mi možnost skrýt ten otřesný sloupec s nabídkou smajlíků, který se objevuje při psaní. :-)

Jedná se o <div id="smiley-box" class="smiley-box"> a snad by stačilo přidat možnost přepnout v CSS na display: none

Do CSS:
#smiley-box { display: none; }
.smiley-box { display: none; }

Nejsem si jistý, jestli by samotné přepínání nemusel řešit JavaScript, ten neumím (ale možná ho umíš ty, když jsi vyrobil možnost přepnout mezi různými styly :-))
Vše je dané možnostmi fora a souborů php. Udělat vypínání smajlíků, aby si to mohl vypnout jen uživatel, který je nechce neumím, možná někdo by to zvládl přeprogramovat, ale musel by se najít. Já je můžu yyhodit, ale to by bylo pro všechny uživatele a s tím většina souhlasit nebude. Ostatně myslím, že ten sloupec až tolik nepřekáží.
Styly je něco jiného, ty si stáhnu, nakopíruju do příslušného adresáře přes FTP připojení a jen k nim dotáhnu češtinu.
Dalo by se jen jeden styl upravit tak, že by smajlíky neměl a uživatel by si ho musel vybrat.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
marion
Příspěvky: 4680
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od marion »

Myslím si, že důležitější jsou informace než forma, než zase vyrobit nějaké potíže u různých počítačů a programů tak raději zůstat při tom co funguje. Pracuju pro zdravotní pojišťovnu v "home office", bydlím na vesnici se slabým připojením k internetu a každé jejich "vyšperkování" mi práci zpomalí nebo mně nutí k opakovaným restartům počítače.
Vindobon
Příspěvky: 1537
Registrován: 31 pro 2013, 21:20
Bydliště: Co pnou se modré hory

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od Vindobon »

Pepa píše: 03 úno 2017, 11:00Dalo by se jen jeden styl upravit tak, že by smajlíky neměl a uživatel by si ho musel vybrat.
Osobně by mi takové řešení úplně stačilo. Třeba styl SE Square left je dost podobný tomu, co jsem měl dosud (prosilver), akorát vlevo nahoře místo loga Entofóra je logo phpBB (což by zas tak nevadilo, pokud je náročné to upravit) a na pozadí se opakuje grafika s nápisem "online" (zřejmě podobná chyba v CSS jako při poslední aktualizaci fóra).

Nicméně kdyby se ti to chtělo zkusit nakódovat volitelně pro každého uživatele, na stránkách jecas.cz je na něco takového návod v češtině: Změna vzhledu (příbuzné téma: Zobrazit — skrýt). Já sám programovat neumím, ale autora jecas.cz znám z DJPW, považuji ho za velmi schopného programátora a předpokládám, že by jeho řešení měla být funkční.
marion píše: 03 úno 2017, 11:11než zase vyrobit nějaké potíže u různých počítačů
Diskutované skrytí smajlíků by snad žádné problémy způsobit nemělo a navíc by se při Pepou navrženém omezení pouze na jeden konkrétní (a ne ten defaultní) styl týkalo jen těch uživatelů, kteří by si to ve svém profilu extra nastavili. Já si tady obklopen smajlíky, navíc animovanými, připadám jak v mateřské školce. Většinou si vystačím s jedním nebo dvěma smajlíky textovými: :-) ;-)
Petr . Z á b r a n s k ý . . . . . . www.zabra.at
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od Pepa »

Jistě jde vše , ale je to taky o čase a toho opravdu tolik nemám, abych se v tom stále hrabal. Protože je tu to další, že při další větší aktualizaci to budu muset znova upravovat, protože to bude najednou nekompatibilní. Proto mě to občas odrazuje z nějakých větších změn a doplňků, i když třeba pár rozšíření by mohlo být zajímavých. Ono mi stačilo jen vyřizovat maily po této aktualizaci.
Ohledně vzhledů... nainstaloval jsem ty, které pro tuto verzi fora (3.2.0) jsou. Pokud bude další nějaký zajímavý tak ho třeba i stáhnu a nainstaluji. Jinak širších asi moc nebude, většinou to dělají optimalizované pro určité rozlišení.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
Libor Dvořák
Příspěvky: 1807
Registrován: 29 dub 2010, 11:43
Bydliště: Mariánskolázeňsko

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od Libor Dvořák »

Lidi, neblázněte a nechte Pepu žít. Buďte vděční, že je tu blázen, který je ochotný toto ve svém čase dělat. Já třeba díky foru poznal spoustu skvělých lidí, nových kamarádů, zařídil si odbytiště hmyzu, dostávám hmyz z expedic. Na foru jsem prakticky celý den, vše čtu, nasávám informace. Pepa předělal, super. Nabídl tři vzhledy. Klidně bych si nechal ten starý, kdyby byl jediný. Takto jsem si ze srandy vybral zelenočerný, ať je změna. Pepo, moc ti za práci na foru děkuju a smekám před tebou všech pět svých klobouků, které pravidelně nosím !!!
Cantharidae a pár další čeledí střední Evropy, Vespidae Holarktis
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od Renno »

ač moderuji, tak za sebe taky Pepovi také děkuji a souhlasím s Liborovými slovy....forum mě neskutečně obohatilo a stále mi dává tu novou štávu bez kerý bych už asi entomologicky nefungoval...jsem rád , že forum je i bez velkých změn :yes
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
míra
Příspěvky: 2031
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od míra »

Z mého pohledu je nová verze pěkná, sám jsem problémy neměl. Na nových stylech se mi líbí, že tam je pořádně velké písmo a dědci si nemusí brát k počítači brýle. :D
Uživatelský avatar
J.P.
Příspěvky: 1172
Registrován: 29 dub 2010, 06:51
Bydliště: Chodov u Karlových Var

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od J.P. »

Velikost písma si přece můžeš snadno upravit. Stačí podržet klávesu CTRL a zatočit kolečkem na myši.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Buprestidae - PAL
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace nových stylů (vzhledů) a jazykové sady

Příspěvek od Pepa »

Nainstaloval jsem novou jazykovou sadu - forum si lze nastavit ve slovenštině. Změnu si můžete provést v nastavení svého profilu. Zatím je to určitě funkční pro základní vzhled - prosilver, pro ostatní vzhledy to upravím později.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3360
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od aphodius »

Kam se podělo Karlosovo logo entofóra??
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od Pepa »

Instaloval jsem novou verzi phpBB fora. Bohužel už je to zde trochu jinak řešené, nejedná se již o klasický gif soubor. nyní je to jako .svg, takže zatím nemám čas na konverzi, protože momentálně nemám na svém PC potřebný program.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3360
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od aphodius »

Aha, chápu, ale časem to tam Pepo dáš, ne? Bylo to pěkné logo.
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1751
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od Cassida »

Podle mě fungují online převodníky zdarma. Nezkoušel jsem to, ale třeba toto: https://convertio.co/gif-svg. Strejda google najde i další,...
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4484
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Instalace nových stylů (vzhledů)

Příspěvek od Hali+ »

Pošli mi to logo co je potřeba převést a já to do *.svg převedu. :-)
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Pravidla fóra, registrace, připomínky /Forum rules, register/“