co takhle prodávat kapří šupiny?

Zde se můžete ptát na cokoliv, co se týká hmyzu
Pravidla fóra
Pravidla fóra
Zde je povoleno vkládání příspěvků a obrázků neregistrovaných návštěvníků. Prosíme o zachování slušné konverzace a vkládání příspěvků a obrázků co se týkají entomologie. Nevhodné a urážlivé příspěvky budou moderátory či administrátory smazány. Časté opakování takových to příspěvků může mít do budoucna uzavření tohoto fora.
Odpovědět
míra

co takhle prodávat kapří šupiny?

Příspěvek od míra » 07 lis 2018, 17:35

Když jsem před lety viděl nainscenované videa jak náš největší guru rybářů točí film o lovech ryb v Brazilii, netušil jsem, že za rok uvidím, že náš nebohý turista dostane pokutu za dovoz "tří šupin". Ani netuším, kolik padlo při natáčení lovu arapaimy tenkrát jedinců.
Ale napadlo mě, zařaďme do červené knihy a CITES našeho kapra. Proč ne, je tam tolik blbostí. Na vánoce ostatně dostane kapr vyjímku, ale jinak se můžou vesele do světa prodávat chráněné kapří šupiny. Které na rozdíl od arapaimy nosí sušené v peněžence štěstí.
A bylo by dost na duchody.
https://www.novinky.cz/ekonomika/488501 ... okutu.html

starbaits

Re: co takhle prodávat kapří šupiny?

Příspěvek od starbaits » 08 lis 2018, 20:11

Ach jo, jeden blbec napíše že je Arapaina gigas největší rybou světa a on ji chytil jako první a dost lidí mu to žere :head
Tehdy jsem zadal do vyhledávače Arapaina a vyletělo mě tisíce obrázků a odkazů kolik lidí světa ji už chytlo před tímto "super rybářem" ...
Nějak se zapomíná na asijské ryby, třeba takový Sumec mekongský, Trnucha thajská jsou ti správní obři.
Toho turistu je mi líto, ale bohužel. Ten kapr má být chráněný pouze jako šupinatá forma? :wasntme :mrk :mrk :mrk

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse pro návštěvníky /General discussion for visitors/“