Plastové krabice

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Odpovědět
Uživatelský avatar
dan
Příspěvky: 307
Registrován: 02 kvě 2010, 17:38
Bydliště: Otrokovice

Plastové krabice

Příspěvek od dan »

Neví někdo jestli Zdeněk Košťál ještě prodává plastové krabice 30x23, černá nebo hnědá barva.
Mám na něj kontakt ale číslo je nedostupné.Neporadí někdo aktuální?
Díky, Dan.
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: plastové krabice

Příspěvek od marion »

Pořídil jsem si v Brně 21x14 za asi 20 Kč kus - bez poretenu, takové velké jak píšeš jsem neviděl.
Uživatelský avatar
dan
Příspěvky: 307
Registrován: 02 kvě 2010, 17:38
Bydliště: Otrokovice

Re: plastové krabice

Příspěvek od dan »

toto jsou klasické muzejky,formu má nějaký soukromník,krabice stála 100,-, uvnitř poretén, mám jich 80 ks - ideální do záplavových oblastí, vodotěsné a plavou :D
Nutno do nich dávat jen suchý materiál :wait
před chvílí jsem se Zdeňkem mluvil-ten výrobcenereaguje, ale má údajně vyrobeno, tak nevím, nu což - :cry škoda
Uživatelský avatar
Martináček
Příspěvky: 142
Registrován: 04 kvě 2010, 07:55
Bydliště: Zlín

Re: plastové krabice

Příspěvek od Martináček »

dan píše:toto jsou klasické muzejky,formu má nějaký soukromník,krabice stála 100,-, uvnitř poretén, mám jich 80 ks - ideální do záplavových oblastí, vodotěsné a plavou :D
[/b]
Tobě plavaly krabice v Otrokovicích při povodni? :mrk :O
Krásní brouci nepatří do mražáku, krásní brouci patří na štítek. Ostrý zrak, dobré lovy, pevnou ruku a pohodové výpravy za poznáním přeje Martináček.
Uživatelský avatar
dan
Příspěvky: 307
Registrován: 02 kvě 2010, 17:38
Bydliště: Otrokovice

Re: plastové krabice

Příspěvek od dan »

zatím ne ale co kdyby?
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: plastové krabice

Příspěvek od marion »

Není to sranda, kolegovi v Opavě (rok 1997), kdy měl na zahradě a v baráku asi 2 m vody zůstaly jen kompletně polystyrenové zásobní krabice, které plavaly, jinak celá sbírka v klasických krabicích ve skříních byla zničena. Já bydlím na kopci :D
bozapetr
Příspěvky: 1392
Registrován: 05 lis 2011, 22:54

Re: plastové krabice

Příspěvek od bozapetr »

tak tebe odnese vichr ... :chuckle
Uživatelský avatar
Martináček
Příspěvky: 142
Registrován: 04 kvě 2010, 07:55
Bydliště: Zlín

Re: plastové krabice

Příspěvek od Martináček »

bozapetr píše:tak tebe odnese vichr ... :chuckle
Takže závěr je takový - kdo bydlí u vody musí mít plovoucí krabice a kdo na kopci, tak si dá na dno krabice 1/4kg olova, aby mu nevzala sbírky vychřice? :mrk
Pochopil jsem to správně? :)
Marion má pravdu, není to opravdu k smíchu když někomu přijde vniveč celá sbírka za kterou jsou tisíce hodin práce a úsilí.
Krásní brouci nepatří do mražáku, krásní brouci patří na štítek. Ostrý zrak, dobré lovy, pevnou ruku a pohodové výpravy za poznáním přeje Martináček.
Uživatelský avatar
ZdenekH
Příspěvky: 482
Registrován: 29 dub 2010, 06:19
Bydliště: Stan - Hlinecko
Kontaktovat uživatele:

Re: plastové krabice

Příspěvek od ZdenekH »

já používám i plastové krabičky co se v 90-tých letech vyřazovali, když rušily sklady CO, "krabičky IPCHO" odhadem 13x10cm, tenkrát je házeli do kontejneru i s maskama, tak jsem jich pár zachránil, (do kontíku šel jen obsah) i po vymytí z nich je dlouho, ne-li napořád cítit to "naftalínový mýdlo" , takže autoochrana :D , ale opravdu do toho musí jít materiál uplně suchý , než se někam přepíchá nebo jako malá zásobárna z lokality a pod. , jakmile je jen trochu nedoschlý matroš, po čase mi zrezivěly části špendlíků, co byly vpíchlé do plastozotu, co mám na dnech. Jinak broukům se nikdy nic nestalo ani bez dezinfekce těsní super, až se někdy blbě otevírají, ale to už se taky asi jen tak nesežene
http://www.naturefoto2000.com Cerambycidae, Carabidae (Carabinae, Cicindelinae) ČR,SR
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: plastové krabice

Příspěvek od marion »

http://www.elasbrno.cz/index_l=cs_t=13_k=10_p=65.html
tady jsem koupil černé plastové krabice za 30 Kč kus (jak se prodávaly na burze za cca 60-70)-rozměr 21x14x5,5 cm, ale jsou to už 2 roky
Uživatelský avatar
Anthicid
Příspěvky: 216
Registrován: 03 lis 2012, 12:23
Bydliště: Krnov

Re: Plastové krabice

Příspěvek od Anthicid »

Norbert Gürtler
n.gurtler@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“