Výpůjčky

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Renda

Výpůjčky

Příspěvek od Renda »

Ahoj. Nevím jestli jsem vhodně zvolil vlákno, ale nenapadá mě kam jinam s tím - kdyžtak mě Renno přesune. :lol:

Nabízím se s převozem muzejních výpůjček.
V březnu se chystám na týden do Stuttgartu, Basileje a Ženevy.
Tak kdyby měl někdo zájem a vyřídí si výpůjčku, či chcete-li někdo něco vrátit, jsem k dispozici.

Renda
Vladimír Zieris
Příspěvky: 14
Registrován: 30 dub 2010, 06:02

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Vladimír Zieris »

Nbízím to samé,ale tentokrát do nebo z Petrohradu.Jedu tam ve druhé polovině dubna.
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Renno »

mohl by tady nějaký fundovaný člověk krátce vysvětlit nám laikům co to ty výpůjčky jsou, jak to funguje a probíhá a co se musí udělat k tomu abych se dala zrealizovat?...díky moc
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
Renda

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Renda »

funguje to jednoduše (tedy jak kde)...

...pracuju teď na revizích nějakých tenebrouků a pro studium potřebuju typový materiál... no a ten si vypůjčím z muzejí
...toť vše - je to prosté :)
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Renno »

to jsem pochopil...ale to si může vypůjčit každý?
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
Renda

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Renda »

stačí když se za tebe někdo zaručí - v případě, že úplně začínáš nebo se výpůjčka napíše na nějaké ČR muzeum po dohodě s jeho kurátorem...
...časem, když už se vryješ pod kůži to jde samo...
anonymus

Re: Výpůjčky

Příspěvek od anonymus »

ale nejhorší občas je zjistit kde se vlastně typový material nalézá.Některá muzea vydávají seznam typového materialu.Museum v Uppsale (Švédsko) material nepůjčuje ,napíší že si máš přijed. :mrk

ukázka seznamu typového materialu Paederinae v museu v Belgii

http://www.naturalsciences.be/collectio ... espaed.htm
Renda

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Renda »

Vladimír Zieris píše:Nbízím to samé,ale tentokrát do nebo z Petrohradu.Jedu tam ve druhé polovině dubna.
Psal jsem Volkovičovi do Petrohradu. I Víťa Kubáň by tam potřeboval taky něco poslat. Můžu mu na tebe poslat meil?
Díky
Renda
Uživatelský avatar
Haci
Příspěvky: 310
Registrován: 02 kvě 2010, 23:56
Bydliště: Liberec

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Haci »

Honza píše:ale nejhorší občas je zjistit kde se vlastně typový material nalézá.Některá muzea vydávají seznam typového materialu.Museum v Uppsale (Švédsko) material nepůjčuje ,napíší že si máš přijed. :mrk

ukázka seznamu typového materialu Paederinae v museu v Belgii

http://www.naturalsciences.be/collectio ... espaed.htm
Asi jak komu :chuckle
Lukáš Sekerka
Chrysomelidae: Cassidinae (incl. Hispinae) & Sagrinae of World
z ostatních mandelín mě zajímají: Zeugophorinae, Megalopodinae, Orsodacnidae, Donaciinae, Criocerinae, Lamprosomatinae, Megascelinae, Chrysomelinae, Fulcidacini, Spilopyrinae
Uživatelský avatar
Haci
Příspěvky: 310
Registrován: 02 kvě 2010, 23:56
Bydliště: Liberec

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Haci »

Jinako co se týče typů, tak se dají skoro vždy po delším či kratším pátrání dohledat, pokud je tedy nesežraly rušníci, nejsou ztraceny nebo je někdo neukradl. Chce to jen trpělivost a trošku štěstí. Velmi nápomocná věcička je zde: http://www.zalf.de/home_zalf/institute/ ... ograph.php

je to převedený Walther Horn: Collectiones Entomologicae do html = databáze historických entomologů a jejich sbírek.
Lukáš Sekerka
Chrysomelidae: Cassidinae (incl. Hispinae) & Sagrinae of World
z ostatních mandelín mě zajímají: Zeugophorinae, Megalopodinae, Orsodacnidae, Donaciinae, Criocerinae, Lamprosomatinae, Megascelinae, Chrysomelinae, Fulcidacini, Spilopyrinae
anonymus

Re: Výpůjčky

Příspěvek od anonymus »

To není moje zkušenost, ale několika kolegů, pochopitelně že když si to necháš poslat na Department of Zoology, Faculty of Science, University of South Bohemia :mrk tak je to jiné než na nějakou soukromou adresu.
Uživatelský avatar
Haci
Příspěvky: 310
Registrován: 02 kvě 2010, 23:56
Bydliště: Liberec

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Haci »

Honza píše:To není moje zkušenost, ale několika kolegů, pochopitelně že když si to necháš poslat na Department of Zoology, Faculty of Science, University of South Bohemia :mrk tak je to jiné než na nějakou soukromou adresu.
Začínal jsem bez té adresy a ani ta není všemocná.
Lukáš Sekerka
Chrysomelidae: Cassidinae (incl. Hispinae) & Sagrinae of World
z ostatních mandelín mě zajímají: Zeugophorinae, Megalopodinae, Orsodacnidae, Donaciinae, Criocerinae, Lamprosomatinae, Megascelinae, Chrysomelinae, Fulcidacini, Spilopyrinae
Renda

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Renda »

kontakty na muzea, prosím ostatní o doplnění....

HNHM - Hungarian Natural History Museum, Budapest, Hungary (Dr. OTTÓ MERKL)... merkl@zoo.zoo.nhmus.hu
MHNG - Muséum d’Histoire Naturelle, Genève, Switzerland (Dr. GIULIO CUCCODORO)... Giulio.Cuccodoro@ville-ge.ch
MZSF - Museo Zoologico «La Specola», sezione del Museo di Storia naturale dell’Università di Firenze, via Romana 17, 50125 Firenze, Italia; (Arnaldo Bordoni) e-mail: arnaldo.bordoni@libero.it
NHM - The Natural History Museum, London, U.K. (MAX BARCLAY)... m.barclay@nhm.ac.uk
NHMB - Naturhistorisches Museum, Basel, Switzerland (Dr. MICHEL BRANCUCCI, ISABELLE ZÜRCHER)... michel.brancucci@bs.ch, isabelle.zuercher@bs.ch
NHMB-F - Naturhistorisches Museum, Basel, Switzerland, collection Frey (Dr. EVA SPERCHER)... eva.sprecher@bs.ch
SMNS - Staatliches Museum für Naturkunde, Stuttgart, Germany (Dr. WOLFGANG SCHAWALLER)... wolfgang.schawaller@smns-bw.de
ZIRA - Zoological Institute Russian Academy of Sciences, St. Petersburg, Russia (Mavk VOLKOVICH)...mailto: acmaeodera@ganbei.spb.ru

Entomology Department Natural History Museum , Zoological Section La Specola , via Romana 17 , 50125 Firenze ITALY (Luca Bartolozzi) e mail: luca.bartolozzi@unifi.it
Museo Entomologico, S.E.A.,A.P. 527 Leon NICARAGUA(Jean-Michel Maes) e mail: jmmaes@ibw.com.ni
The Kyushu University Museum Hakozaki 6-10-1, Fukuoka, 812-8581 Japan (Munetoshi Maruyama) e-mail: dendrolasius@gmail.com

heinrich.schoenmann@nhm-wien.ac.at
dirk.striebing@museum.hu-berlin.de
jiri_hajek@nm.cz
anonymus

Re: Výpůjčky

Příspěvek od anonymus »

MZSF - Museo Zoologico «La Specola», sezione del Museo di Storia naturale dell’Università di Firenze, via Romana 17, 50125 Firenze, Italia; (Arnaldo Bordoni) e-mail: arnaldo.bordoni@libero.it
- The Kyushu University Museum Hakozaki 6-10-1, Fukuoka, 812-8581 Japan (Munetoshi Maruyama) e-mail: dendrolasius@gmail.com
Naposledy upravil(a) anonymus dne 18 led 2011, 15:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1609
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Vašek »

Rendo, dovolil jsem si poupravit seznam a doplnit to do jedné zprávy, ať je to vše pohromadě.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Renda

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Renda »

Díky. Tak jsem si to představoval :clap
anonymus

Re: Výpůjčky

Příspěvek od anonymus »

Entomology Department Natural History Museum , Zoological Section La Specola , via Romana 17 , 50125 Firenze ITALY (Luca Bartolozzi) e mail: luca.bartolozzi@unifi.it
Museo Entomologico, S.E.A.,A.P. 527 Leon NICARAGUA(Jean-Michel Maes) e mail: jmmaes@ibw.com.ni
Department of Entomology,Institut Royal des Sciences Naturelles de Belgique (IRSNB),Rue Vautier, 29 , B-1000 BRUXELLES ,BELGIUM (Alain Drumont) e mail: alain.drumont@naturalsciences.be
Renda

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Renda »

Renda píše:Ahoj. Nevím jestli jsem vhodně zvolil vlákno, ale nenapadá mě kam jinam s tím - kdyžtak mě Renno přesune. :lol:

Nabízím se s převozem muzejních výpůjček.
V březnu se chystám na týden do Stuttgartu, Basileje a Ženevy.
Tak kdyby měl někdo zájem a vyřídí si výpůjčku, či chcete-li někdo něco vrátit, jsem k dispozici.

Renda

Ahoj jelikož se blíží Malý :time --tak se připomínám - budete-li někdo něco chtí odvést/přivést (viz. výše) napište mi a vemte to sebou do Prahy.
Giannis

Re: Výpůjčky

Příspěvek od Giannis »

Nevim jak tyhle veci funguji jinde,ale zrovna tento tyden jsem si chtel vypujcit z NM v Praze ze sbirky S.Kadlece ktery ji tam venoval 1 kus Anoplodera nigroflava ohledne nafoceni pro balkanske Cerambycidae a bylo me receno ze si mam dojet i s fotakem a kus me bude pujcen na hodku k nafoceni a navic me bylo receno ze za to zaplatim a vsechny prava ohledne publikace patri NM.Tak asi vypujcky nefunguji.
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: Výpůjčky

Příspěvek od krep »

Nevím, zkusme se na to podívat z druhé strany. Pokud by za tebou, jako člověkem, který je odpovědný za sbírky, přišel někdo, koho vůbec neznáš, případně jsi na něj neměl reference, a chtěl půjčit materiál, jak by ses zachoval? Půjčil bys mu cokoliv? Případně bys ho samotného pustil do sbírek?

Co se týká poplatků případně autorských práv, nemohu se vyjádřit, neb nemám povědomost, jak to je, ale poplatek se možná bude týkat úhrady času, který musí dotyčnému věnovat pracovník muzea při jeho procházení sbírek.
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“