Dezinfekce sbírky

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Odpovědět
PetrD
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekce sbírky

Příspěvek od PetrD » 26 led 2017, 15:08

Já bych to tipoval na rusnika. Pak hledat v těle motýla otvor vedoucího do dutinky kterou rusnik vytváří, a pořádné prohlédnout i telo motýla zda tam nesedí. Motýla celého umístit do uzavřené nadoby s parami etylacetatu nebo chloroformu a to by mělo každého škůdce zabít

Lavenders11

Příspěvek od Lavenders11 » 27 led 2017, 19:13

Děkuji moc za radu :)

Acmaeodera
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acmaeodera » 26 úno 2017, 13:43

Dnes jsem v zasklené bedně s velkými brouky objevil rušníka muzejního, seděl těsně vedle tablety vietkonžského Inveto-lindanu velikosti hašlerky, která tam byla celou zimu. Larvička evidentně přežila, a brouk se vylíhl - nebylo poznat, zda žije, tak jsem ho pokřtil etylacetátem, a byl z něj ihned mrskavec...

Závěr: Dnešní Invet od jakéhokoli výrobce neobsahuje nic, co by vadilo hmyzu, jen to pekelně smrdí pseudonaftalínem. 2% Lindanu také rušníkovi nevadí...

Z historie (30 let v paneláku) vím, že nejlepší desinsekce je sucho panelákového bytu od ústředního topení, okořeněné levandulovým olejem (přírodním).
Nicméně na baráku (cihla) je situace trošku jiná, jakási vzdušná vlhkost zde stále je, i když se topí kotlem a všude radiátory, také z okolní "vesnické" přírody vniká asi vícero potvůrek okny....

Ruším veškerá svinstva, a jdu cestou přírodních repelentů - tabákové listí, levanduloví zajíčci, Orion frangrance a levandulový olej natur ve vypařovacích tubičkách.

Všem přeju pozitivní jarní kontrolu sbírky - tzn negativní na nález predátorů !
:hand
Acmaeodera
Ilja T r o j a n

míra

Příspěvek od míra » 26 úno 2017, 19:14

Iljo,
predátoři jsou zase jenom naši oblíbení broučci, že? :D

Já opět, už po několikáte na foru opakuji svou dlouholetou zkušenost:

a) prevence- přírodní- v místnosti se sbírkami levandule- vydatně pěstuji na zahrádce, plus občas dokoupím na aukru tresť. osvědčilo se mi ale také pěstovat marihuanu( jedna rostlinka v bytě a po celou sezonu je krásná vůně a nevidím jediného mola, či něco jiného. Fakt doporučuji všem vyzkoušet místo pelargonie si v místnosti pěstovat toto. navíc si pak můžete vyrobit masť záda, klouby, či tenis,, teda penis?

b) pokud já ve sbírce postřehnu ukrutného predátora- rušníka ( nikoli pisivky a tak,) nasazuji drstické opatření mirbánem.
Do skleněné flaštičky dám pár kapek, používám roušku a rukavice a krabici dám na dva měsíce do sklepa do velké plastové krabice. Pak krabici vyndám a dám větrat na týden.
100% úspěšnost.

Jo s vietnamským invetem přímo ze sapy,, potažmo na burze prodávaným naftalínem vietnamské destinace jsem se téže nachytal. Myslím že dneska jsou schopni vyrobit i věrné pachové tresti jakýchkoli sajrajtů, od santalového dřeva, zdravých jahod či rajčat ze španělska, nebo invet :sad :sad

dynastes

Příspěvek od dynastes » 26 úno 2017, 21:07

Na dezinfekciu používam Incidin - využíva sa v pedikúre a má antimykotické účinky. Pôsobí aj po uschnutí. Odkedy ho používam tak sa mi nestalo, že by boli v krabici plesne ani iné škodce a invet som z krabíc dávno vyhodil.
https://www.dentimedshop.cz/detail/dezi ... 0wod5CkLNg

hong

Příspěvek od hong » 28 úno 2017, 22:49

před zhruba dvaceti lety jsem si koupil zásobu Invetu - asi padesát tub. Používám dodnes, výsledky dobré. Dnešní Invet má asi jinou účinnou látku, než PDB...

pája

Příspěvek od pája » 28 úno 2017, 23:14

Hongu, nemel bys aspon jednu tubu na prodej? Sakra, ta vune mi strasne chybi. Prosiiim

hong

Příspěvek od hong » 01 bře 2017, 08:29

pája píše:
28 úno 2017, 23:14
Hongu, nemel bys aspon jednu tubu na prodej? Sakra, ta vune mi strasne chybi. Prosiiim
SZ

Radomír

Příspěvek od Radomír » 01 bře 2017, 10:40

hong píše:
28 úno 2017, 22:49
Dnešní Invet má asi jinou účinnou látku, než PDB...
Co je PDB.
Pokud vím, tak to byl: paradichlorbenzen + hexachloretan 1:1

hong

Příspěvek od hong » 01 bře 2017, 14:21

Radomír píše:
01 bře 2017, 10:40
hong píše:
28 úno 2017, 22:49
Dnešní Invet má asi jinou účinnou látku, než PDB...
Co je PDB.
Pokud vím, tak to byl: paradichlorbenzen + hexachloretan 1:1
PDB je paradichlorbenzen, o hexachlorethanu nevim...

Radomír

Příspěvek od Radomír » 02 bře 2017, 12:51

Jsem kouknul na etiketu. Máš pravdu.
Co uvádím, to bylo asi starší složení.

Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“