Biolit

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Odpovědět
prosektor

Biolit

Příspěvek od prosektor » 09 led 2018, 00:01

Mám dotaz na především na kolegy – chemiky: občas stříknu do krabic Biolit proti rušníkům. Teď jsem koupil po mnoha letech nový sprej a zjistil, že docela voní (oproti starému smraďochovi), tak jsem prostudoval složení. Účinné látky jsou:
Starý: tetramethrin, deltamethrin
Nový: 1R-trans-fenothrin, prallethrin

Jaký máte názor na účinné látky? Je nový Biolit lepší? Nebo jsou ty thriny všechny stejné? Aby to nedopadlo jako s novým Invetem, který přestal fungovat…

Acmaeodera
Kontaktovat uživatele:

Re: Biolit

Příspěvek od Acmaeodera » 10 led 2018, 04:40

Nové Biolity fungují možná 5 minut, nemá smysl to stříkat do beden. Akorát Ti bude na zvracení a budeš větrat místnost dvě hodiny... neobsahuje to žádný skutečný insekticid. Jen placebo. Dělal jsem to taky-stříkl dvakrát za rok na víko bedny, ale už jedu jen v Orionu.Výrobce: Marca CZ sro.Přišimasy u Č.Brodu.Účinný insekticid - biocid Empenthrin. Pro lidi neškodné (pokud to nejíš)..
Acmaeodera
Ilja T r o j a n

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 10 led 2018, 07:38

Používám kombinaci Orionu a Biolitu - smíchám jsem si to dopředu v mističce a leju do krabice na ssavej papír. Ten Biolit, co mám doma, je ještě se starým složením. Jináč ani ten "Orion bariéra" není žádný zázrak, nedá se očekávat účinnost delší než 1-2 měsíce (celý 1 rok, jak je uvedeno na obalu, je iluzorní - vyzkoušeno na trasách pisivek na zdi v koupelně). Pořád je celá řada věcí, co se dá zkoušet - Raid, Biotoll, ... Podle rady zkušeného "deratizátora" si vždycky dělám koktejl z vícero přípravků s vícero účinnými látkami.
Štěpán

prosektor

Příspěvek od prosektor » 10 led 2018, 08:36

Chlapi díky za rady, orion vyzkouším, neznal jsem ho.

Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“