Obnova starších krabic

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Odpovědět
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Obnova starších krabic

Příspěvek od Renno »

má někdo tady zkušenosti s obnovou již trochu ošuntělých krabic potažených černým knihařským plátnem..mám konkrétně na mysli jestli se dají znovu něčím natřít aby byly opět pěkně černé.
mám doma krabice, které jsou poměrně nové, ale častým taháním ze skříně mají především hrany a rohy dost ojeté...dá se to nějak vylepšit?..poradte ostatním :mrk
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
Cmelik
Příspěvky: 397
Registrován: 02 kvě 2010, 00:28

Re: Obnova starších krabic

Příspěvek od Cmelik »

Já když jsem si před lety renovoval první krabice (vyřazené z muzea v Kunraticích), tak mě nenapadlo nic lepšího, než je přestříkat černou barvou na koženou obuv. Nějak jsem usoudil, že boty jsou tak exponované, že na ně musí vyrábět superodolnou a hlavně po zaschnutí stále pružnou (tedy nepraskající) barvu. Docela to tak je, jediný nedostatek (ale pro tebe asi zásadní) je, že kryvost nic moc, takže se musí stříkat několik vrstev a tím se to docela prodraží (tyhle barvy nejsou zrovna nejlevnější). Pokud jde jen o ojeté hrany, možná bych zkusil nějakou černou barvu pro modeláře. Jsou sice taky drahé, ale špičkové. A na ty hrany by spotřeba nebyla moc velká. Nebo hrany přelepit proužkem samolepicí černé tapety (někdo, myslím Honza, používá na krabice jakousi samolepicí koženku).
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1343
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: Obnova starších krabic

Příspěvek od karlos »

Co se týká barev pro modeláře, tak zde bych polemizoval. Nejsou drahé - jsou velmi, velmi, velmi předražené. Jediný nátěr který by mohl vydržet Rennovo šoupání krabicemi je asi gumoasfalt na podvozky aut :D uvažuji také o podobné renovaci několika krabic. A použiji asi raději nějakou tu samolepící tapetu než barvu.
Cmelik
Příspěvky: 397
Registrován: 02 kvě 2010, 00:28

Re: Obnova starších krabic

Příspěvek od Cmelik »

Ten gumoasfalt není až tak špatný nápad. Myslím, že by už nemusel používat nic dalšího proti rušníkům a podobným potvorám :) . Na vojně (byl jsem u tankánů) jsme museli natírat tankové pásy takovou děsně smradlavou černou barvou. Ta už nešla z ničeho nikdy sundat. Vřele bych ji doporučoval.
anonymus

Re: Obnova starších krabic

Příspěvek od anonymus »

Oprava krabice ,použítí samolepící koženky (pro prezentaci jsem udělal jenom víko krabice,snad to je dostatečně vidět) :mrk
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Obnova starších krabic

Příspěvek od Renno »

díky chlapi za pomoc..určitě to někdo využije...ale já osobně zatím nic přelepovat nepotřebuji....rád bych využil spíš nějakej nátěr...spíš se asi optat výrobců krabic čím by to bylo vhodné přetřít
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1609
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Obnova starších krabic

Příspěvek od Vašek »

Kdysi, když jsem měl krabice s plátnem, opravoval jsem odřená místa klasickou černou tuší. Drželo to dobře, opravené místo bylo nepatrně lesklejší.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Cmelik
Příspěvky: 397
Registrován: 02 kvě 2010, 00:28

Re: Obnova starších krabic

Příspěvek od Cmelik »

S drobnými šrámy na krabicích se nepářu, zabarvím to černým lihovým fixem a je po ptákách.
burysek

Re: Obnova starších krabic

Příspěvek od burysek »

Pokud není porušena těsnost a funkčnost krabice, tak proč vymýšlet takové bejkárny. Podstatný je snad obsah ne :chuckle

...pro estéty by možná pomohlo u nové krabice oblepit hrany víka a dna obyčejnou 1cm eletrikářskou izolačkou a zamezit tak otěru.
Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“