Ručně psané lokaliťáky

Vše o budování sbírky, tipy, rady .....
Odpovědět
Hanz32
Příspěvky: 5
Registrován: 05 črc 2019, 19:44

Re: Ručně psané lokaliťáky

Příspěvek od Hanz32 » 08 srp 2019, 07:40

Publikující specialista opravdu nejsem, budu rád když poradíš s kým by se na tom dalo domluvit. Dík za odpověď a pokud říkáš, že GPS data jsou na prvním místě, stačí kromě času a datumu jen ta, a teď mluvím jen o lokalizačním štítku, aby byla sbírka využitelná k vyšším účelům?

Vindobon
Příspěvky: 1273
Registrován: 31 pro 2013, 21:20
Bydliště: Co pnou se modré hory

Re: Ručně psané lokaliťáky

Příspěvek od Vindobon » 08 srp 2019, 09:10

Hanz32 píše:
08 srp 2019, 07:40
... pokud říkáš, že GPS data jsou na prvním místě, stačí kromě času a datumu jen ta (...)?
Za mne rozhodně nestačí, a to minimálně ze dvou důvodů:

1. Existuje více různých systémů souřadnic a vůbec netuším, zda totožný číselný údaj nemůže v různých systémech reprezentovat různá místa na Zemi.

2. Překlep ve slově (např. "Pauzdřany") bývá nápadný a často lze takový chybný údaj zodpovědně interpretovat. V případě překlepu v souřadnicích je nízká pravděpodobnost, že bude vůbec odhalen, a pokud není k dispozici nic jiného než ty souřadnice, nikdy nemůže být takový chybný údaj zodpovědně opraven.

Za minimální standard považuji takový lokalitní štítek, který obsahuje hrubý (CZ), středně hrubý (Moravia mer.) a přesný lokalitní údaj (Pouzdřany) plus souřadnice (48°56'30"N 16°37'51"E), datum nálezu a jméno sběratele. Vhodné je samozřejmě uvádět koordináty skutečné lokality a ne koordináty nejbližšího nádraží, to ale v dnešní temné době kriminalizace sběratelů může být žel problematické a k mezinárodnímu soudu pro lidská práva zatím nikdo ty dnešní zločinné vlády nehnal.

Sbírat brouky je lidské právo (právo na svobodný rozvoj osobnosti), žel si to však prozatím uvědomuje jen menšina lidí a stávající zákony po tomto právu bez ostychu šlapou.
Petr . Z á b r a n s k ý . . . . . . www.zabra.at

Odpovědět

Zpět na „Sbírka /Collection/“