Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radomír
Příspěvky: 1472
Registrován: 05 srp 2010, 10:16

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od Radomír »

papa píše: 16 úno 2017, 20:59 ... to nejsou tipy, ale upřesnění lokalit, kde jsme chytali !!
Ahá... tak to si to bude muset Martin přelokaliťákovat, mohl si ušetřit práci. Díky za info.
papa
Příspěvky: 624
Registrován: 27 úno 2012, 15:59

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od papa »

Radomír píše: 17 úno 2017, 00:06
papa píše: 16 úno 2017, 20:59 ... to nejsou tipy, ale upřesnění lokalit, kde jsme chytali !!
Ahá... tak to si to bude muset Martin přelokaliťákovat, mohl si ušetřit práci. Díky za info.
Nechápu proč tam má Martin M. chyby ... asi si to jen psal jak jsem to hlásil a už se nedíval jak se co píše, ikdyž tam je více možností ....
bozapetr
Příspěvky: 1392
Registrován: 05 lis 2011, 22:54

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od bozapetr »

poprosil bych někoho šikovného na práci s wordem ... v příloze jsou štítky, které jsou stažené z fóra ( omlouvám se, nevím, kdo je dával )
chtěl bych je používat jako lokalitní, ale nechce se mi ostřihávat je každý zvlášť. šlo by udělat to tak, aby tam byly jen ty silné čáry a to místo mezi tím zmizelo ? prostě jen jednoduchá mřížka té velikosti silně obroubeného rámečku . moc díky za pomoc
Přílohy
Ukazka+lokalitnich+stitku.doc
(72 KiB) Staženo 707 x
Uživatelský avatar
Ian
Příspěvky: 183
Registrován: 29 dub 2010, 21:18

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od Ian »

Vytvořil jsem si tohle a jsem s tím spokojen. Velikost štítku je 14 x 5. Vejde se tam docela dost textu.
Přílohy
Lokalitní štítky.docx
(14.83 KiB) Staženo 713 x
Uživatelský avatar
Radomír
Příspěvky: 1472
Registrován: 05 srp 2010, 10:16

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od Radomír »

Štítky se po zapsání textu
úpravě velikosti (pravý okraj)
množí kopírováním doprava
a kopírováním řádků.
Přílohy
ukázka.doc
(40 KiB) Staženo 702 x
bozapetr
Příspěvky: 1392
Registrován: 05 lis 2011, 22:54

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od bozapetr »

oběma pánům kolegům Ian a Radomír moc děkuji za poslání jejich lok. štítků :yes
já mám taky své, které používám. v té příloze, kterou jsem dával a prosil upravit ( snad se někdo najde ) jsou ale štítky, které mají pět !!! řádků , velikost je 14 x 5,5 mm a to už se tam pak vejde textu ! kolega z ostravy, který je používá dává pod brouka dva štítky - na jeden napíše klasicky lokalitu a vše kolem toho - země, čtverec, lgt a druhý pak pod to, kde detailně rozepíše místo, na čem a pod . to už pak když dostanu takového brouka do ruky na det v podstatě vím o něm vše ( mimo jména :-) ) nevýhoda je pracnější dvojí ostřihávání štítků, protože jsou pravděpodobně dělané jako štítky do krabic - ozdobné - mají dvojí okraj a právě proto jsem prosil, jestli by někdo šikovný nedal pryč ten jeden - tenší okraj pryč a zůstaly by jen klasické čáry - mřížka, která by se dala normálně stříhat
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od marion »

Už jsem sem kdysi dával
Arrial narrow 3,5 velikost, -0,1 zleva i zprava, řádkování 0,8 násobek, vejdou se 4 řádky na cca 11x4,5
viz příloha, mám je po 10 řádích ať se lépe počítá.
V příloze letošní se kterýma pracuju
Přílohy
Lokality-2016.doc
(954.5 KiB) Staženo 723 x
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od marion »

Pokud bys to chtěl podle tvého vzoru, tak on má Arial Narrow 3, zleva zprav -0,15 řádkování 0,9 násobku, takže si klidně můžeš vytvořit tabulku a takto ji zformátovat, já jsem nechal vlevo jeden sloupec navíc,kde mám trochu širší řádek-abych mohl lépe stříhat jednotlivé lístečky a taky mám zesílenou dolní čáru abych lépe poznal ty bloky po 10 řádcích. V možnostech ohraničení tabulky je i možnost bez ohraničení.
Uživatelský avatar
Ian
Příspěvky: 183
Registrován: 29 dub 2010, 21:18

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od Ian »

Petře, myslel jsi takhle?
Přílohy
Ukazka+lokalitnich+stitku -OPRAVA.doc
(73 KiB) Staženo 697 x
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od aphodius »

Taky přikládám svou ukázku:
Ukázka lokalizačních etiket.doc
(129.5 KiB) Staženo 743 x
bozapetr
Příspěvky: 1392
Registrován: 05 lis 2011, 22:54

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od bozapetr »

Ian píše: 21 úno 2017, 10:18 Petře, myslel jsi takhle?
ahoj Iane. jo, takhle. jen bych prosil upravit šířku štítku na 14 mm - teď to má 17mm. omlouvám se, že s tím otravuju. jak psal marion-asi bych si to měl udělat sám - napověděl mi ,,míry,, v nastavení tabulky. ale moc ti díky, Iane :yes než já bych to vytvořil a odzkoušel, uběhlo by moře času a pokud to někdo umí a ví co a jak, je to pro něj otázka 5ti minut
Uživatelský avatar
Ian
Příspěvky: 183
Registrován: 29 dub 2010, 21:18

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od Ian »

Petře omlouvám se, měl jsem v práci napilno a nevšiml jsem si rozměrů. Teď by to mělo být těch 14x5. Přidal jsem tam i sloupce a řádky, ať plně využiješ papír. S pozdravem Honza H.
Přílohy
Boža Petr_konečná _verze.doc
(99.5 KiB) Staženo 709 x
bozapetr
Příspěvky: 1392
Registrován: 05 lis 2011, 22:54

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od bozapetr »

Ian píše: 21 úno 2017, 22:49 Petře omlouvám se, měl jsem v práci napilno a nevšiml jsem si rozměrů. Teď by to mělo být těch 14x5. Přidal jsem tam i sloupce a řádky, ať plně využiješ papír. S pozdravem Honza H.
ahoj honzo. moc ti děkuji a vůbec se neomlouvej !!! ještě jednou moc, honzo díky :yes
Uživatelský avatar
OndraK
Příspěvky: 1366
Registrován: 03 kvě 2010, 06:37
Bydliště: Zlín

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od OndraK »

Mám tady od Zoufala brouka se štítkem s lokalitou "Pressbg. Com." Nevíte někdo, kde by to mohlo být?
Melandryidae (W), Tetratomidae (W), Stenotrachelidae (W), Synchroidae (W), Trictenotomidae (W), Salpingidae (P), dřeváci a houbáci (WP), všechna Coleoptera (CE)
Uživatelský avatar
prosektor
Příspěvky: 586
Registrován: 29 dub 2010, 06:53
Bydliště: Zlín

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od prosektor »

OndraK píše: 24 úno 2017, 23:25 Mám tady od Zoufala brouka se štítkem s lokalitou "Pressbg. Com." Nevíte někdo, kde by to mohlo být?
Pressburg je německy Bratislava.
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od Hali+ »

Ondro mrkni do Klapalekiany 41 na článek Boukal & Cséfalvay, 2005: The occurrence of Haliplus (Liaphlus) maculatus (Coleoptera: Haliplidae) in the Czech Republic and Slovakia with notes on its habitat preferences.
Měli jsme tam stejný problém:
Pressb. – Com. = In the past, the county spanned several today’s districts and covered almost the whole south–western Slovakia. As an administration unit, the county existed several times between 1848 and 1949 (Korec et al. 1977).
--------------------------------------------------------
KOREC P., LAUKO V., TOLMÁČI L., ZUBRICZKÝ G. & MIČIETOVÁ E. 1977: Kraje a okresy Slovenska. Nové administratívne členenie. Q 111, Bratislava, 392 pp (in Slovak).
Naposledy upravil(a) Hali+ dne 25 úno 2017, 15:55, celkem upraveno 1 x.
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od marion »

Já bych řekl, že to je okolí Bratislavy, pokud by ovšem com. znamenalo Prešpurskou župu, tak to je většina Slovenska a velká část Maďarska.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pre%C5%A1 ... _%C5%BEupa
Přílohy
Pozsony.png
Uživatelský avatar
J.P.
Příspěvky: 1177
Registrován: 29 dub 2010, 06:51
Bydliště: Chodov u Karlových Var

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od J.P. »

OndraK píše: 24 úno 2017, 23:25 Mám tady od Zoufala brouka se štítkem s lokalitou "Pressbg. Com." Nevíte někdo, kde by to mohlo být?
Od pana profesora Vladimíra Zoufala (1856-1932), autora ilustrací v Klimentově knize Čeští brouci?
Pokud je to z té doby, přikláněl bych se k té Prešpurské župě a trochu zkombinovanému německo latinskému názvu
Prešburská župa - německy Komitat Pressburg - latinsky comitatus Posoniensis
https://de.wikipedia.org/wiki/Komitat_Pressburg
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Buprestidae - PAL
Uživatelský avatar
J.P.
Příspěvky: 1177
Registrován: 29 dub 2010, 06:51
Bydliště: Chodov u Karlových Var

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od J.P. »

marion píše: 25 úno 2017, 09:21 Já bych řekl, že to je okolí Bratislavy, pokud by ovšem com. znamenalo Prešpurskou župu, tak to je většina Slovenska a velká část Maďarska.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pre%C5%A1 ... _%C5%BEupa
No většina Slovenska určitě ne. Prešburská župa (Pozsony) je jen ta tmavě šedá oblast na té mapě Uherska.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Buprestidae - PAL
Ferda
Příspěvky: 168
Registrován: 11 kvě 2010, 18:42

Re: Štítky - lokalitní, determinační, sbírkové...

Příspěvek od Ferda »

Pozsony - Požoň je na Žitném ostrově ještě dnes běžně používaný výraz pro Bratislavu.
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“