Farby štítkov

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
Odpovědět
LucanusCervus
Příspěvky: 93
Registrován: 05 čer 2010, 15:04
Bydliště: Jalovec - Liptov, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Farby štítkov

Příspěvek od LucanusCervus »

Dobrý deň. Prosím Vás vedel by niekto vysvetliť, aké farby determinačných a lokalitných štítkov majú aký význam? Kamarát sa ma dnes pýtal, či je v poriadku ak má tie štítky žlté, alebo či to sa používa len na určité špeciálne účely, a normálne by mal byť biely? Ďakujem, Vlado
marion
Příspěvky: 4682
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Farby štítkov

Příspěvek od marion »

Vše bílé u typových serií jména brouků na červeném.

Já používám barevné -nejčastěji žluté nebo zelené pro osobní údaje. Např mám žluté s nápisem Laboulbeniales sp.-což znamená že na broukovi jsou houby, protože to vidím při preparaci a pak už bych to nenašel, nebo tam mám napsáno např. Výzkum NP Muránská planina, zase abych brouky našel v krabici atd............. detrmináky a lokaliˇáky zásadně bílé.
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: Farby štítkov

Příspěvek od krep »

Barva je de facto jedno (jen červenou bych vynechával - hlavně pro determinační lístky). Viděl jsem i různobarevné lokalitní štítky- tuším jako rozlišení kontinentu sběru (myslím, že k tomu něco napíše třeba Haci).
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
Uživatelský avatar
Nebria
moderátor
Příspěvky: 838
Registrován: 21 led 2011, 00:17
Bydliště: Jevíčko

Re: Farby štítkov

Příspěvek od Nebria »

Kamarád řeší státy Evropy čtverečky různých barev, pro orientaci v krabici docela dost dobré.
Trogidae orbis, Geotrupidae orbis, rod Carabus, Nebriinae.Tingidae a Mutillidae pro radost. Nebriapalearct@seznam.cz
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Farby štítkov

Příspěvek od aphodius »

Nebria píše:Kamarád řeší státy Evropy čtverečky různých barev, pro orientaci v krabici docela dost dobré.
Ďjó Honza Kritzbach - to je koumák! :yes
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Farby štítkov

Příspěvek od aphodius »

krep píše:Barva je de facto jedno (jen červenou bych vynechával - hlavně pro determinační lístky). Viděl jsem i různobarevné lokalitní štítky- tuším jako rozlišení kontinentu sběru (myslím, že k tomu něco napíše třeba Haci).
Já bych ještě doplnil, že je dobré vynechat i černou - černý tisk na ní příliš nevynikne.
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: Farby štítkov

Příspěvek od krep »

aphodius píše:
krep píše:Barva je de facto jedno (jen červenou bych vynechával - hlavně pro determinační lístky). Viděl jsem i různobarevné lokalitní štítky- tuším jako rozlišení kontinentu sběru (myslím, že k tomu něco napíše třeba Haci).
Já bych ještě doplnil, že je dobré vynechat i černou - černý tisk na ní příliš nevynikne.
Proč? Možno na ně tisknout inverzně - tedy bílou... :muscle
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3371
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Farby štítkov

Příspěvek od aphodius »

Vidíš - to by pak bylo jako staré polské SPZ. :D
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“