Digitální mikroskop

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
Uživatelský avatar
J.P.
Příspěvky: 1177
Registrován: 29 dub 2010, 06:51
Bydliště: Chodov u Karlových Var

Re: Digitální mikroskop

Příspěvek od J.P. »

Koupil jsem si z Číny jeden digitální mikroskop https://www.aliexpress.com/item/50X-to- ... .44.u4Wvmw a je to opravdu jen taková hračka.
Na stránkách uvádějí, že snímá obrázky v rozlišení 1600x1200, tak jsem si říkal, že 2 MP budou stačit. Když jsem to vybalil a přečetl si příručku, tak jsem ale zjistil, že použitý čip má rozlišení jen 640x480. Také podání barev je dost špatné. A úplná katastrofa je plastový stojan, mikroskop se v něm viklá na všechny strany a tak je zaostřování o nervy. Přikládám fotku té hračky a 2 s ní pořízené obrázky.
Přílohy
Digitální mikroskop 500x
Digitální mikroskop 500x
Laccobium minutum
Laccobium minutum
Ptilium cf. myrmecophilum
Ptilium cf. myrmecophilum
Ptilium cf. myrmecophilum.jpg (12.36 KiB) Zobrazeno 11123 x
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Buprestidae - PAL
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální mikroskop

Příspěvek od Michal »

Díky, tohle je fakt bída ... jaké to má zvětšení?
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Digitální mikroskop

Příspěvek od Hali+ »

Laccobius sp. Do druhu to podle fotky rozhodně nejde, musel by se kuchnout, vypadá na samce.
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
J.P.
Příspěvky: 1177
Registrován: 29 dub 2010, 06:51
Bydliště: Chodov u Karlových Var

Re: Digitální mikroskop

Příspěvek od J.P. »

Výrobce uvádí 50-500x, ale záleží na tom, na jak velkém monitoru a s jakým rozlišením to prohlížíš. Ten pírník má 0,7 mm a je to focené na maximální zvětšení. Na mém Full HD monitoru s úhlopříčkou 22 palců má v původním rozlišeni (1 pixel obrázku = 1 pixel na monitoru) asi 45 mm, takže maximální zvětšení 65x. Vracet jim to nebudu, už jsem přišel v životě o víc než o čtyři stovky.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Buprestidae - PAL
Uživatelský avatar
J.P.
Příspěvky: 1177
Registrován: 29 dub 2010, 06:51
Bydliště: Chodov u Karlových Var

Re: Digitální mikroskop

Příspěvek od J.P. »

Hali+ píše:Laccobius sp. Do druhu to podle fotky rozhodně nejde, musel by se kuchnout, vypadá na samce.
Mně ho takhle určil Honza Sychra, ale nekuchal ho.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Buprestidae - PAL
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4488
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Digitální mikroskop

Příspěvek od Hali+ »

J.P. píše:
Hali+ píše:Laccobius sp. Do druhu to podle fotky rozhodně nejde, musel by se kuchnout, vypadá na samce.
Mně ho takhle určil Honza Sychra, ale nekuchal ho.
V poho, jen jsem konstatoval, že to podle fotky poznat nejde.
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
Michall
Příspěvky: 29
Registrován: 23 bře 2013, 23:05
Bydliště: Tanvald,Liberec

Re: Digitální mikroskop

Příspěvek od Michall »

Zrovna výhám nad něčím podobným... http://mikroskopy.heureka.cz/levenhuk-d ... e/#section Tak jak to tu vidím a čtu tak asi nemá cenu pořizovat.... Škoda měl jsem radost že to bude super pomocník...
Uživatelský avatar
J.P.
Příspěvky: 1177
Registrován: 29 dub 2010, 06:51
Bydliště: Chodov u Karlových Var

Re: Digitální mikroskop

Příspěvek od J.P. »

Chtělo by to vyzkoušet. Ten Levenhuk má snímač 2 MP, ten můj jen 0,3 MP, ale dělají se i podobné s 5 MP. Záleží samozřejmě i na optice.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Buprestidae - PAL
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“