Jak na aedeagus ??

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
Václav Šilha
Příspěvky: 218
Registrován: 29 dub 2010, 06:08
Bydliště: Nové Strašecí

Jak na aedeagus ??

Příspěvek od Václav Šilha »

Vypreparované penisy dlouhá léta klasicky jen lepím herkulesem. Používáte někdo jiné metody? Snad už existuje něco zajímavějšího, co preparát zároveň chrání a prosvětlí aniž by se muselo postupovat přes odvodnění a vaření v louhu.
Václav Šilha, e-mail: coleoptera@bubakov.net
Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 696
Registrován: 29 dub 2010, 07:47
Bydliště: Zlaté Hory - Salisov
Kontaktovat uživatele:

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Radim »

Momentálně používám již kdysi probírané DMHF (nebo jak to bylo...), vychvaloval ho Hali. Dostala se ke mě ependorfka a musím říct že je to opravdu paráda. Aedeagus nechávám celý v kapce lepidla, které má po zaschnutí perfektní optické vlastnosti - vše je pěkně prosvětleno a jsou dobře kontrastně vidět důležité struktury. Nevýhodou takové preparace mohou být situace, kdy je nutné aedeagus pozorovat z více stran. Lepidlo je však dokonale rozpustné ve vodě a ze zaschlé kapky se dá penis vytáhnout po navlhčení. Aedeagus je v kapce lepidla dokonale chráněn před zničením nebo odlepením, také se nedeformuje při vysychání.
Jak se dá DMHF sehnat netuším, dostal jsem trochu na zkoušku od prof. Bocáka. Kdysi se sepisoval seznam zájemců pro hromadnou objednávku, ale nakonec se to asi něják zazdilo...
Radim Gabriš
Coleoptera CE, Neuropterida E.
Uživatelský avatar
Adam
Příspěvky: 825
Registrován: 29 dub 2010, 15:24
Bydliště: Stará Boleslav

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Adam »

Tady se kdysi taky uvažovalo o objednávce a asi to není nemožné realizovat :mrk

Jinak já používám solakryl bmx - je to rozpustné v xylenu, stojí to pár korun, transparentní to je, trochu to smrdí a docela rychle tuhne, ale na malé pindíky bez problémů k použití.
anonymus

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od anonymus »

Stejně jako Radim do DMHF mám dostatečné množství (nekupoval jsem výsledný produkt, ale nechal jsem si namíchat v laboratoři z příslušných přísad) 0,25 litru vyšlo na 2500 Kč.
Uživatelský avatar
albert001
Příspěvky: 281
Registrován: 03 kvě 2010, 15:19

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od albert001 »

Penisy dřepčíků lepím Herkulesem smíchaným se slinou. Vystříhnu si na ně růžek do štítku, aby je bylo vidět ze stran. Spermatéky zakápnu na štítku kapkou Solakrylu z burzy (prodává tuším Monarch).
Albert Damaška
Chrysomelidae, především dřepčíci (Alticinae)
starosta
Příspěvky: 83
Registrován: 30 dub 2010, 12:45

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od starosta »

Přimlouval bych se za oprášení té staré objednávky.
anonymus

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od anonymus »

Renda

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Renda »

816Kč za 10ml... :sad
Cmelik
Příspěvky: 397
Registrován: 02 kvě 2010, 00:28

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Cmelik »

Je to dost, ale někdo tu kdysi psal, že tohle množství je snad na několik let. Tak to by pak tak děsné nebylo. Pokrok je už to, že se to dá sehnat u nás, za kačky. Dík za info, Honzo.
Renda

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Renda »

Cmelik píše:Je to dost, ale někdo tu kdysi psal, že tohle množství je snad na několik let. Tak to by pak tak děsné nebylo. Pokrok je už to, že se to dá sehnat u nás, za kačky. Dík za info, Honzo.
Souhlasím.
Prosím máte ještě někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Bombi
Příspěvky: 227
Registrován: 02 kvě 2010, 19:13
Bydliště: Brno

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Bombi »

mimo téma : minulý víkend jsem na nejmenované burze koupil 8 balíčků štítků a 4 balíčky špendlíků a zaplatil 416 Kč.
Žaludek se mi sevřel, ale jelikož patřím k ekonomicky aktivním, tak jsem zaplatil.
Renda píše:816Kč za 10ml... :sad
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od krep »

Hm, pokud mohu doporučit, oboje nakupuj u výrobců, myslím, že ti to vyjde mnohem levněji.
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
Uživatelský avatar
Bombi
Příspěvky: 227
Registrován: 02 kvě 2010, 19:13
Bydliště: Brno

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Bombi »

To bylo z mladické nerozvážnosti. A hlavně momentální nedostatek pár štítků a špendlíků... kupoval jsem je vždycky za míň.
Abych nebyl "offtopic" - aedeagy lepím herkulesem, mám samé velké brouky.
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od krep »

Já zatím lepím lepidlem na tapety, na ty mé potfůrky to bohatě postačuje. Začínal jsem s Herkulesem, ale ty malé aedeagy se v tom téměř utopí... :ne
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
anonymus

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od anonymus »

u Xantholinae to zakápnu mimo štítek na průhlednou folii abych to mohl prosvítit
Uživatelský avatar
Haci
Příspěvky: 310
Registrován: 02 kvě 2010, 23:56
Bydliště: Liberec

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Haci »

Ta cena je děsná, ale problém je sehnat malé množství. Pátrám po DMHF pryskyřici už notnou dobu a malo prodejci proste nejsou nebo je to za nehorázné peníze, přitom je to velmi levná pryskyřice se širokým použitím (třeba hlazení křídových papírů). Nejbližší výrobce je Lonza ve Švýcarsku, ale musel by si člověk koupit barel :chuckle. Zjistil jsem zě, DMH prodává Sigma za 1100 kilo, takže stačí koupit tohle a pak flašku formaldehydu a poptat se někde v laboratoři, zda li by neprovedly polymerizační reakci aby se DMH propojil mezi sebou formalínem. Pokud se mi tohle povede realizovat, tak klidně odprodám bo vyměním.
Lukáš Sekerka
Chrysomelidae: Cassidinae (incl. Hispinae) & Sagrinae of World
z ostatních mandelín mě zajímají: Zeugophorinae, Megalopodinae, Orsodacnidae, Donaciinae, Criocerinae, Lamprosomatinae, Megascelinae, Chrysomelinae, Fulcidacini, Spilopyrinae
Uživatelský avatar
Juri-Jarda M.
Příspěvky: 25
Registrován: 29 dub 2010, 05:00
Bydliště: Čechy

Aedeagus rod carabus

Příspěvek od Juri-Jarda M. »

Nechci zakládat nové téma. Proto se ptám přímo zde. Jakým způsobem se provádí tato preparace aedeagusu u rodu carabus? Vůbec nikde jsem nic o této preparaci nenašel.
Příkládám foto na ukázku:
Přílohy
post-10503-1258472907.jpg
Uživatelský avatar
Nebria
moderátor
Příspěvky: 838
Registrován: 21 led 2011, 00:17
Bydliště: Jevíčko

Re: Aedeagus rod carabus

Příspěvek od Nebria »

Juri-Jarda M. píše:Nechci zakládat nové téma. Proto se ptám přímo zde. Jakým způsobem se provádí tato preparace aedeagusu u rodu carabus? Vůbec nikde jsem nic o této preparaci nenašel.
Příkládám foto na ukázku:
Pokud se dobře pamatuju, bylo o tom velké pojednání na některé ruské stránce, mrknu jestli to najdu.
Trogidae orbis, Geotrupidae orbis, rod Carabus, Nebriinae.Tingidae a Mutillidae pro radost. Nebriapalearct@seznam.cz
Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 696
Registrován: 29 dub 2010, 07:47
Bydliště: Zlaté Hory - Salisov
Kontaktovat uživatele:

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Radim »

Já tomu sice nerozumím, ale mělo by to být tohle: http://www.zin.ru/animalia/coleoptera/rus/endopha1.htm
+ proklikat odkazy pod textem
Radim Gabriš
Coleoptera CE, Neuropterida E.
Uživatelský avatar
Nebria
moderátor
Příspěvky: 838
Registrován: 21 led 2011, 00:17
Bydliště: Jevíčko

Re: jak na aedeagus ??

Příspěvek od Nebria »

trefil jsi se jen ta metoda je o kousek dál
http://www.zin.ru/animalia/coleoptera/rus/endopha2.htm
Trogidae orbis, Geotrupidae orbis, rod Carabus, Nebriinae.Tingidae a Mutillidae pro radost. Nebriapalearct@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“