Umytí brouků

Vše o preparování hmyzu.. metody, tipy, rady a pomůcky
Odpovědět
LeChat

Re: Umytí brouků

Příspěvek od LeChat » 18 zář 2017, 13:06

Díky za info, takže vlhkost. Příště to zkusím vytáhnout dřív. Chystám se konečně zakoupit sirné knoty a vytvořit nádobu na smrceni, ale lenost je lenost. :D Nemá někdo tip v čem to po zapálení smrtite?

Z dicerek jsem měl zatím možnost lovit jen berolinensis a po pravdě jsem si ani nevšiml, že nějaké supinky na sobě mají. U takové moesty je to jasně vidět.

Štěpán

Příspěvek od Štěpán » 20 zář 2017, 08:05

DejF píše:
18 zář 2017, 11:41
Co se Capnodů týče, tak je problém s vlhkostí ne s octanem. Tzn. že když ho v octanu třeba "utopíš", ale za chvíli vytáhneš a pak bude zabalený v bonbónku z toaleťáku jen v mírně vlhkém prostředí, problém by být neměl. Když bude brouk týden ve smrtičce v kontaktu s vlhkými pilinami, tak zčerná. Když se o Capnody "postarám", barvy drží... když nějakého zapomenu v pilinách, zčerná.
Tuky jsou nerozpustné ve vodě, takže půjde pravděpodobně o kombinaci vlhkosti a prosakování všelijakých tekutin z brouka, případně působení výparů z těchto tekutin ve vlhké (mokré) smrtičce nebo pytlíku.
Štěpán

Ivoš M.

Příspěvek od Ivoš M. » 05 říj 2017, 11:14

Dostal se mi do ruky Hexan (C6 H14). Myslíte, že by jím šel při odmašťování brouků nahradit lihobenzín.
Pyrochroidae CZECH REPUBLIC

Ivoš M.

Příspěvek od Ivoš M. » 05 říj 2017, 11:17

Tak jsem zapátral v dřívějších odkazech a běžně se používá.
Pyrochroidae CZECH REPUBLIC

hong

Příspěvek od hong » 05 říj 2017, 13:15

Hexan je těkavější složka tzv. "lékařského benzínu". Umyje stejně dobře, je akorát dražší a dřív se ti odpaří. Pokud nemáš přímo "levný zdroj" n-hexanu, je to spíš zbytečný přepych...

Odpovědět

Zpět na „Preparace hmyzu /Insect preparation/“