Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Uživatelský avatar
starbaits
Příspěvky: 106
Registrován: 29 dub 2010, 05:44
Bydliště: Hluk, Zlínský, Česká republika

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od starbaits »

Michal píše: 04 dub 2017, 16:01 Tentokrát jsem místo North Face šel do Lafume ... a nelituju. Vyzkoušel jsem a jsou geniálně pohodlné. Hlavně když odepnu nohavice, tak mám opravdu krátké kraťase a ne tříčtvrťáky :)
https://www.sportisimo.cz/lafuma/explor ... /?panske=1

Bacha jen na velikosti. Musel jsem si vzít přes pupek větší než vloni ... asi nějak v továrně přehodili označení velikostí či co ... :)
Pak pozor na aviváž :D :D :D
Uživatelský avatar
Štěpán
Příspěvky: 1090
Registrován: 02 kvě 2010, 01:32
Bydliště: Praha

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Štěpán »

Rozhodně nedoporučuju maskáčový hadry. Zvlášť v dnešní době. Budeš vypadat VELMI podezřele, kamkoliv vkročíš. Sám preferuju oblečení ála vagabund nebo turista. Tj. na akcích dotrhávám staré džíny nebo používám různé běžné turistické oblečení. Zářným příkladem bylo duo Sama-Rapuzzi, které jsme před lety potkali v terénu v Turecku - Sama velké tmavé brýle a zářivě bílá košile, Rapuzzi s fialovými kalhotami :). Prostě zbloudilí turisté jako vyšití.
Štěpán
brvs
Příspěvky: 290
Registrován: 29 dub 2010, 16:40

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od brvs »

Přikládám foto z tureckého setkání. Vlaďa
Přílohy
282.jpg
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Michal »

zleva: mafián, entomolog, entomolog, sňatkový podvodník
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1342
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od karlos »

Nespletl jsi Michale pořadí???
Uživatelský avatar
Štěpán
Příspěvky: 1090
Registrován: 02 kvě 2010, 01:32
Bydliště: Praha

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Štěpán »

Jo, Vláďo, to je ono! Dík. Čekujte i tu jejich obuv!! :D Asi odložím i tu vestu, ze stejného důvodu, o kterém jsem psal výše. Najedu na styl "mafián v terénu".
Štěpán
Uživatelský avatar
pítrs
Příspěvky: 58
Registrován: 01 kvě 2010, 18:36

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od pítrs »

bot jsem si všimnul hned, tyhle kluci asi sbíraj jen ze silnice....
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Michal »

Sama elegantně zasunutou smrtičku v kapsičce u košile ... holt jiný level. Kluci vypadají, jak jejich pohuňci, kteří pro ně sbírají a oni je ze silnice řídí na písknutí :)
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Uživatelský avatar
Martináček
Příspěvky: 142
Registrován: 04 kvě 2010, 07:55
Bydliště: Zlín

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Martináček »

Štěpán píše: 06 dub 2017, 06:37 Jo, Vláďo, to je ono! Dík. Čekujte i tu jejich obuv!! :D Asi odložím i tu vestu, ze stejného důvodu, o kterém jsem psal výše. Najedu na styl "mafián v terénu".
Špepáne a ctihodní pánové, ona se ta móda motá dokola v kruzích. Za chvilku se bude zase chodit na výpravy - exkurze na lokality zase v sáčku a s vázankou jako za 1.republiky a sklepávat se bude do běžného deštníku. :)
Krásní brouci nepatří do mražáku, krásní brouci patří na štítek. Ostrý zrak, dobré lovy, pevnou ruku a pohodové výpravy za poznáním přeje Martináček.
Uživatelský avatar
Martináček
Příspěvky: 142
Registrován: 04 kvě 2010, 07:55
Bydliště: Zlín

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Martináček »

Sám za sebe mohu říci, že kraťasy do terénu vynechávám z důvodu útoku bodavého hmyzu, muchniček a podobných sráčů. Zase jsem jednou letos vyrazil jako frajer v kraťasech a pak týden litoval s višńákem na lýtku, antibiotika nekonzumuji. Já měl jednou odepínáky z CA, ale mívají je tak jednou za 4roky. Podívám se na značky co uvádíte. Díky. Používám hybridní mód u odepínáků a to tak, že rozepnu zip jen na půl a při chůzi vzniká prouděním vzduchu přirozená klimatizace na nohy atd. V horku k nezaplacení. :clap :yes :)
Krásní brouci nepatří do mražáku, krásní brouci patří na štítek. Ostrý zrak, dobré lovy, pevnou ruku a pohodové výpravy za poznáním přeje Martináček.
anonymus

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od anonymus »

a co baťůžek ? :D
bizarre-beetle-bug-backpack.jpg
anonymus

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od anonymus »

........................Za chvilku se bude zase chodit na výpravy - exkurze na lokality zase v sáčku a s vázankou jako za 1.republiky a sklepávat se bude do běžného deštníku. :)


asi nějak takto :)
Časopis čs.společnosti 1937.jpg
drabcik
Příspěvky: 829
Registrován: 14 lis 2012, 21:06
Bydliště: Pardubice

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od drabcik »

Ten baťůžek chcíííí :P .
Martin Bogapov
Petrvystrcil

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Petrvystrcil »

A toto je konečná pro všechny.
21106654_355042444932661_7462222830342393515_n.jpg
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1751
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Cassida »

Oživím jedno staré téma. Vzhledem ke skokovému zdražení mého oblíbeného modelu kalhot Venator (https://www.canis.cz/kalhoty-cxs-venato ... 16975.html) z cca 500 Kč na 676 Kč hledám náhradu. Cena je sice ještě snesitelná a kalhoty vyhovující, ale po jedné sezóně jsou již velmi sešlé (nevydrží až tak moc). Nějaké levnější "montérky" s bočníma kapsama by se hodily (a možná nemusí být ani s odepínacíma nohavicema).

Tohle: https://www.sportisimo.cz/hi-tec/lobo/154855/?panske=1 se jeví jako zajímavé. Máte někdo zajímavé tipy z poslední doby?
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Pepa »

Mám Džaste. Např. toto:
https://www.northstyle.cz/panske-kalhot ... cerne.html nebo
https://www.northstyle.cz/panske-kalhot ... elene.html
kalhoty musí být, kvalitní pohodlné a praktické. A můžu říci, že u Pinewoodu jsem byl vždy spokojen.
Jen budeš muset pustit větší chlup :)
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1751
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Kalhoty s odepínacími nohavicemi

Příspěvek od Cassida »

No vidím Pepo, že opravdu na gatích nešetříš :D Pěkné, ale na montérky do terénu fakt drahé :mrk
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“