Čelovky

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
PetrB
Příspěvky: 41
Registrován: 30 dub 2010, 08:51
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Čelovky

Příspěvek od PetrB »

Já si letos na řeckou expedici za nočními kovaříky rodu Dima pořídil také H14R.2. Musím potvrdit, že pro moje potřeby (noční hledání poměrně nenápadných brouků a orientace v nepřehledném a často velmi nepřístupném terénu) je tato čelovka prakticky optimální. Dokonce jsem toho chytl skoro polovinu, co chytl Pepa Mertlik s baterkou za tři stovky...
Uživatelský avatar
milosza
Příspěvky: 59
Registrován: 15 kvě 2013, 06:22
Bydliště: Kladno

Re: Čelovky

Příspěvek od milosza »

bg_cached_resized_5ee940086db1ab9eb8b86666f9fc12c7.jpg
Ahoj, já používám tuhle čelovku http://www.svitilny-fenix.cz/celovky/le ... fenix-hp15 sice mám starší model který má ještě odklápěcí rozptylku, ale jsem nadmíru spokojen.
MilanP
Příspěvky: 408
Registrován: 01 kvě 2010, 20:35
Bydliště: Řevnice

Re: Čelovky

Příspěvek od MilanP »

Já si do Arménie taky koupil tu fenixku, co tu uvádí milosza. Ze začátku mi to přišlo jako rozmařilost, ale po 14 denní zkušenosti v terénu to hodnotím jako dobře investované peníze. Svítím jen do plné smýkačky a na sklepávač (na malý broučky), jenže pro moje šeroslepý oči je to už asi nezbytnost. Oproti té Petzl Tikka, co jsem měl předtím, je to obrovský rozdíl.
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3360
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Čelovky

Příspěvek od aphodius »

PetrB píše:Já si letos na řeckou expedici za nočními kovaříky rodu Dima pořídil také H14R.2. Musím potvrdit, že pro moje potřeby (noční hledání poměrně nenápadných brouků a orientace v nepřehledném a často velmi nepřístupném terénu) je tato čelovka prakticky optimální.
Ono to je možná i o tom, jak kdo vidí. Pro mě má čtrnáctka příliš silné světlo, které mě naprosto oslepuje, a pak, když se podívám do tmy, nevidím vůbec nic. Sedmička je pro mé oči v současné době optimální. Nicméně, pokud se mi na stáří zhorší zrak, nevylučuju, že na čtrnáctku jednou přejdu...
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1342
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: Čelovky

Příspěvek od karlos »

No jo afouši, na starý kolena z Tebe bude pedofil :D
Jinak osobně používám jinou kombinaci. Na hlavě slušnou čelovku a v ruce Fénix PD32 na problikávání. Fenixku si mohu samozřejmě také připnout na čelo, ale takhle mi to přijde praktičtější, neboť jedním prstem si mohu akčně regulovat světelný tok.
míra
Příspěvky: 2031
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Čelovky

Příspěvek od míra »

Kdysi jsem si kupoval docela kvalitní čelovku, já ji už nepotřebuju, akurát vím, že je na 4 články a že má 2 druhy světla a že je vodě odolná.
POkud někdo chce, vezmu na podzim na burzu a daruju. POkud dostanu nějakého broučka, budu rád, ale není podmínkou.
Uživatelský avatar
prosektor
Příspěvky: 586
Registrován: 29 dub 2010, 06:53
Bydliště: Zlín

Re: Čelovky

Příspěvek od prosektor »

Nedávno jsem kupoval tuto:
http://celovky.heureka.cz/fenix-hl30/

Su spokojený, jen dost žere, ovšem nevím, jaká je spotřeba u konkurentů.
papa
Příspěvky: 624
Registrován: 27 úno 2012, 15:59

Re: Čelovky

Příspěvek od papa »

prosektor píše:Nedávno jsem kupoval tuto:
http://celovky.heureka.cz/fenix-hl30/

Su spokojený, jen dost žere, ovšem nevím, jaká je spotřeba u konkurentů.
Od Fenixe jsem "odešel" protože HL25 a další vyšší řady i to co máš, začaly neuvěřitelně žrát baterku ....,
ono to je asi i logické čím víc to svítí tím víc to žere,
tak jsem nakoupil LED LENSER a H7 má dobrou výdrž, H14 je ale se spotřebou jak tank .....

Z paměti myslím, že mi:
H7R.2 na plný výkon vydrží = 2 max. 2,5/3 hodiny u nové baterie
H14R2. na plný výkon = max. 2 hodiny u nové originální dobíjecí baterie,
u normálních neznačkových baterek nedobíjecích mi někdy nejde ani spustit "extra/super" svit, který se po asi po půl minutě sám přepne.
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3360
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Čelovky

Příspěvek od aphodius »

Já svítím s H7R.2 na třetinový výkon - a už 3 týdny jsem ji nenabíjel - svítil jsem asi 7 večerů.
Uživatelský avatar
Hadesia1
Příspěvky: 41
Registrován: 09 lis 2010, 12:21

Re: Čelovky

Příspěvek od Hadesia1 »

Skúste pozrieť.

http://www.zebralight.com/

U nás osvedčené v jaskyniach.
Renda

Re: Čelovky

Příspěvek od Renda »

nemáte někdo zkušenost s Li-on nabíjecíma?
používám teď Energizer Ultimate Lithium R6 AA, ale rád bych i dobíjecí (á 45 Kč)
Klasické dobíjecí NiMH jsem zavrhnul.
Uživatelský avatar
tveverka
Příspěvky: 260
Registrován: 30 dub 2010, 06:02
Bydliště: Kutná Hora

Re: Čelovky

Příspěvek od tveverka »

S Li-on neporadím, ale já jsem se naopak vrátil k NiMH beteriím - konkrétně GP ReCyko+ (už to ale myslím umí i jiné značky). Jde o to, že po nabití vydrží nabité. Zatím spokojenost.
Tomáš Veverka
Renda

Re: Čelovky

Příspěvek od Renda »

a od čeho a proč jsi se k nim vrátil smím-li se optat... :think a ještě jakou kapacitu potřebuješ?
Uživatelský avatar
tveverka
Příspěvky: 260
Registrován: 30 dub 2010, 06:02
Bydliště: Kutná Hora

Re: Čelovky

Příspěvek od tveverka »

No já jsem spíš opět přestal zavrhovat přístroje na AA/AAA baterie. Mám 2000 mAh a v pohodě. 1ks vyšel, tuším, kolem 60 Kč.
Tomáš Veverka
Renda

Re: Čelovky

Příspěvek od Renda »

Tak to si spíš nepochopil můj dotaz.ptam se kdo má zkušenost s li on AA nabíjecí.
Uživatelský avatar
starbaits
Příspěvky: 106
Registrován: 29 dub 2010, 05:44
Bydliště: Hluk, Zlínský, Česká republika

Re: Čelovky

Příspěvek od starbaits »

Renda

Re: Čelovky

Příspěvek od Renda »

Já mám hp 11. Jsem naprosto spokojen. Jen někdy mužů nabíjet a jindy ne proto potrebuju na AA
Renda

Re: Čelovky

Příspěvek od Renda »

Renda píše:nemáte někdo zkušenost s Li-on nabíjecíma?
používám teď Energizer Ultimate Lithium R6 AA, ale rád bych i dobíjecí
Klasické dobíjecí NiMH jsem zavrhnul.

:think nikdo?
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1751
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Čelovky

Příspěvek od Cassida »

Ale jo (že bych to tu už nepsal?). Mezi "nej" patří ty, které mají snížené samovybíjení. To co uvedu jsou sice NiMH, ale trochu jiného levlu. Např. Panasonic (dříve Sanyo) Eneloop. Osobní výborné zkušenosti. Doporučuji google a třeba i diskuzi zde: http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.ph ... 74&start=0
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4484
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Čelovky

Příspěvek od Hali+ »

Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“