Ochrana sama sebe v přírodě

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
Ruda

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od Ruda »

Já jsem si nedávno dotáhnul na sobě několik klíšťat.A jak už to tak bývá jedno z nich bylo infikované a už do sebe láduju antibiotika kvůli borelióze :evil:
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od Michal »

To je nemilé, Lukáši ...
Letos stříkání proti klíšťákům nepodceňuju, a zatím nic (musím zaklepat). Důležité je, aby se postřik nanesl jednak na oblečení (nastříkám kompletně nohavice i triko) ale také pod oblečení. Zejména pas a lýtka s achylovkami kde končí ponožka. Prostě repelentem nešetřím ...
Co nyní ovšem řešíme u nás na Moravě je značný nadbytek komárů ... a na ty bohužel nezabírá téměř nic, bo si najdou každé sebemenší místo bez repelentu i kdyby mělo rozměr 1x1 mm. Hajzlíci :shake
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Uživatelský avatar
ZdenekH
Příspěvky: 482
Registrován: 29 dub 2010, 06:19
Bydliště: Stan - Hlinecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od ZdenekH »

to máš pravdu Michale, mám s borelkou problém doted, tak se do vysoké trávy a na delší vycházky taky řádně nastříkávám i jak píšeš "obě vrstvy" ale komáři mě pohryzali na krku, který jsem měl taky pošplíchenj včetně vnitřku kloubouku
http://www.naturefoto2000.com Cerambycidae, Carabidae (Carabinae, Cicindelinae) ČR,SR
faramanek

Příspěvek od faramanek »

Momentálně je u nás na jihu Moravy v lužních lesích komáří kalamita,tak bez moskytiéry a repelentu pohyb v lužním lese moc nedoporučuji (jen pro ty otrlé :muscle )..
Uživatelský avatar
tveverka
Příspěvky: 260
Registrován: 30 dub 2010, 06:02
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvek od tveverka »

Jo, můžu potvrdit. Byl jsem o víkendu kolem Lednice a Valtic, vyzbrojen repelentem Predator a takhle jsem dopadl - malá ukázka:).
Přílohy
předloktí.jpg
Tomáš Veverka
faramanek

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od faramanek »

tveverka: pěkně ty!! :yes.. no ono to je tu u nás na jižní Moravě docela jedno, kam se jde...ty komáři jsou úplně všude.. i v Karpatech nebo ve Chřibech jsou pěkně přemnožení a dotěrní :head
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od krep »

no před cca. 10 dny nám v Karpatech dali pokoj...
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Michal »

tveverka píše:Jo, můžu potvrdit. Byl jsem o víkendu kolem Lednice a Valtic, vyzbrojen repelentem Predator a takhle jsem dopadl - malá ukázka:).
:D :D Tak to je krása, sory nejsem zlomyslný, ale tohle je fakt pecka! :chuckle
Píšu to proto, že s repelentem Predator mám taky zkušenosti a psal jsem o něm i v jednom svém článku ve výpravách ... Teď už zbývá tudle fotku poslat jen výrobci tohoto úžasného přípravku :rofl ... s otázkou kde soudruzi udělali chybu? :yes
Teď už doporučuji koupit několik balíků hojícího přípravku Fenistil gel, vymačkat ho do vany a několik dní se tam naložit :cool ... tento přípravek na rozdíl od Predátora funguje :D :yes
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od Cassida »

Já používám pořád repelent Difusil (ten nejsilnější) a v pohodě. Zatím mně zabral vždycky.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
PavelJakubec
Příspěvky: 257
Registrován: 02 kvě 2010, 09:25
Bydliště: Praha

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od PavelJakubec »

On asi je dobrej, ale na některé odolné, jako třeba ty jihomoravské nezabírá. Když mi sednul v pohodě na ještě mokrou ruku od Difusilu a začal cucat, přitom já jsem se ještě dusil tím smradem, tak to byl signál, že něco není v pořádku.
Uživatelský avatar
tveverka
Příspěvky: 260
Registrován: 30 dub 2010, 06:02
Bydliště: Kutná Hora

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od tveverka »

No abych Predator jen nehanil - bez něj bych tam asi chcíp :) Za soumraku a ráno to tam je fakt krutý.
Tomáš Veverka
Všetečka Josef
Příspěvky: 265
Registrován: 30 dub 2010, 16:04
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od Všetečka Josef »

A fakt jsi to chytil od komárů,já jenom že u nás směrem k hranicím postávaj taky. :)
Uživatelský avatar
Yohaness
Příspěvky: 1070
Registrován: 02 kvě 2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od Yohaness »

PavelJakubec píše:On asi je dobrej, ale na některé odolné, jako třeba ty jihomoravské nezabírá. Když mi sednul v pohodě na ještě mokrou ruku od Difusilu a začal cucat, přitom já jsem se ještě dusil tím smradem, tak to byl signál, že něco není v pořádku.
Zkuste AUTHAN, zatím vždy perfektní. :mrk
Silphidae, Geotrupidae, Scarabaeidae, Pyrochroidae
Uživatelský avatar
PavelJakubec
Příspěvky: 257
Registrován: 02 kvě 2010, 09:25
Bydliště: Praha

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od PavelJakubec »

Maj ho normálně v drogerii nebo se pro to musí do lékárny?
Uživatelský avatar
Yohaness
Příspěvky: 1070
Registrován: 02 kvě 2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od Yohaness »

Podle mě v drogeii i v lekárně. Žlutý sprej s červeným uzávěrem. A jmenuje se AUTAN (ne Authan, jak jsem nespráně uvedl, sorry). :mrk
Přílohy
autan repelente spray.jpg
autan repelente spray.jpg (13.2 KiB) Zobrazeno 19767 x
Silphidae, Geotrupidae, Scarabaeidae, Pyrochroidae
Cmelik
Příspěvky: 397
Registrován: 02 kvě 2010, 00:28

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od Cmelik »

Autan maj hlavně v lékárnách (v drogeriích jsem ho snad ani neviděl). Používám ho už roky a u mě funguje výborně (zkusil jsem hodně značek a skončil u této). Doporučuji ten klasický sprej ve žlutém obalu, rozhodně ne ten s mechanickým rozprašováním (bílá plastová lahvička), ten skoro neúčinkuje (protože je "pro celou rodinu" a asi tam chybí kvůli dětem ty nejdůležitější chemické látky; čili výrobek platný asi jako nový invet).
Cmelik
Příspěvky: 397
Registrován: 02 kvě 2010, 00:28

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od Cmelik »

Tak mě Yohaness předběhl, nevadí, já se s tím nějak srovnám :) . Na fotce v jeho příspěvku je ten "správný" Autan.
Cmelik
Příspěvky: 397
Registrován: 02 kvě 2010, 00:28

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od Cmelik »

A už jsem tu zase. Tak jsem se vrátil ne z Hradu, ale z lékárny, kde jsem koupil nějaký nový Autan ("Autan protection plus"). Je ve žluté plastové lahvičce s mechanickým rozprašovačem a má být dle slov magistry výrazně "silnější". Podle reklamních keců na obalu má fungovat nejen proti komárům a klíšťatům, ale i proti "bodavým mouchám". Což by bylo skvělé, protože všechny ostatní repelenty (i staré typy Autanu) neodpuzovaly další krvežíznivé bestie, jako jsou muchnice, muchničky, ovádi apod. Tak ho příští týden otestuji v Bílých Karpatech a dám pak vědět, jak zabírá.
Uživatelský avatar
Yohaness
Příspěvky: 1070
Registrován: 02 kvě 2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od Yohaness »

Řekl bych, že si to mrskneš... :hi
Silphidae, Geotrupidae, Scarabaeidae, Pyrochroidae
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Ochrana sama sebe v přírodě

Příspěvek od Cassida »

Chlapi, byli byste ochotní napsat účinné látky a jejich množství v autanu?

U výrobku Biolit repelent 7 power (v podstatě shodný s výrobkem Difusil (výrobcem obou je firma Libar) je účinná látka N,N-diethyl-m-toluamid/N,N-diethyl-3-methylbenzenamid (200 g/Kg) + 0,25 g/Kg deltamethrin. Nejsilnější Difusil má tuším 250 g/Kg toho prvního svinstva, ale zase jen 0,1 g/Kg deltamethrinu.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“