Sběr v dendrotelmách

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
ivo
Příspěvky: 2434
Registrován: 29 dub 2010, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Sběr v dendrotelmách

Příspěvek od ivo »

Jake mate zkusenosti se sberem hlavne brouku v dendrotelmach.Mi se vcera v jedne podarilo chytit Prionocyphon serricornis.Lovi se casto?
ivo
Příspěvky: 2434
Registrován: 29 dub 2010, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběr v dendrotelmách

Příspěvek od ivo »

Jestli jsem se s determinaci neunahlil(podle te dendrotelmy),ale asi to bude Cyphon.Zijou pry podobne. :roll:
Uživatelský avatar
OndraK
Příspěvky: 1366
Registrován: 03 kvě 2010, 06:37
Bydliště: Zlín

Re: Sběr v dendrotelmách

Příspěvek od OndraK »

Prionocyphon - do dendrotelem jsem koukal tak 4x, z toho 2x tam Prionocyphon byl, jinak docela často létá na světlo, musí to být ale poblíž nějaký zachovalejší les.
Melandryidae (W), Tetratomidae (W), Stenotrachelidae (W), Synchroidae (W), Trictenotomidae (W), Salpingidae (P), dřeváci a houbáci (WP), všechna Coleoptera (CE)
Uživatelský avatar
albert001
Příspěvky: 281
Registrován: 03 kvě 2010, 15:19

Re: Sběr v dendrotelmách

Příspěvek od albert001 »

Vyvíjejí se v nich larvy některých pestřenek, třeba rodu Eristalis.
Albert Damaška
Chrysomelidae, především dřepčíci (Alticinae)
ivo
Příspěvky: 2434
Registrován: 29 dub 2010, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběr v dendrotelmách

Příspěvek od ivo »

ivo píše:Jestli jsem se s determinaci neunahlil(podle te dendrotelmy),ale asi to bude Cyphon.Zijou pry podobne. :roll:
Tak jsem se na ten kus dival pod binclem,a urcite to bude Prionocyphon serricornis.Podle klice by mel mit prvni clanek hodne siroky,dalsi dva clanky ma hodne male,a zbytek tykadel jsou pilovite.I velikost by pasovala(4.5.mm).Kdyz tak mne opravne,ale urcite to je on.
Existuje na Scirtidae nejaky key?(Elodes....)
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4484
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Sběr v dendrotelmách

Příspěvek od Hali+ »

Tenhle druh vcelku běžně létá na UV. Jen v dosahu musí být starší zachovalý listnatý les, nebo park.
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“