Náplň smrtiček

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
matej
Příspěvky: 155
Registrován: 30 dub 2010, 13:12

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od matej »

Ahoj Burýsku. Omlouvám se, koukám, že mne pozoruješ dalekohledem z protějšího okna a vidíš jak se čílím.
A jak vidím, ty se zas štouráš v nose :P
JInak lázen je vlažná voda s půlkou octa . Skartovač co používám řeže naprosto ostré proužky.
Uživatelský avatar
hong
Příspěvky: 980
Registrován: 30 dub 2010, 15:34

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od hong »

matej píše:JInak lázen je vlažná voda s půlkou octa .
S octem bych byl hoooodně opatrný, sklerotizované části v něm křehnou ...
matej
Příspěvky: 155
Registrován: 30 dub 2010, 13:12

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od matej »

Ještě tedy upřesním. Mám misku, spíše lavor(průměr 20cm), v něm cca 2cm lázně do kterého ponořím ploché sítko a nasypu směs hmyzu ze které jsem již dříve vytáhl táhlé proužky či chumle papíru. Takže do vody jen hmyz. Nechám působit , nestopuju, ale nenechávám přes druhý den, takže hoďku. Pak vodu vyleju a sítko s materiálem prostříkám rosičem, nechám oschnout a celé pak překlopím na čtvrtku a přebírám.Asi všichni známe lámání kostí pomocí octové vody, ale ocet je prostě dobré rozpouštědlo. Jinak kdyzž odbočím, tak do ukládáných sběrů v infuzních lahvích nedávám nic víc, než kapku kyseliny octové proti plísním. Nekoupu některé čeledi, jako tesaře, .. Jo a nemám problém se starou, která předtím, než jsem používal (hlavně na prastaré sběry) ocet nadávala, že mi to smrdí jak chcíplá krysa
Uživatelský avatar
hong
Příspěvky: 980
Registrován: 30 dub 2010, 15:34

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od hong »

matej píše: Jo a nemám problém se starou, která předtím, než jsem používal ocet nadávala, že mi to smrdí jak chcíplá krysa
... :chuckle
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Pepa »

O víkendu jsem řezal doma dřeva a mám k dispozici pěkné jasanové suché piliny v dosti velkém množství. Někdo se tu nad nimi rozplýval. Mohu darovat. :)
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
bbackham007
Příspěvky: 16
Registrován: 01 kvě 2010, 18:15
Bydliště: Osečná- Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od bbackham007 »

Nejlepší je hajzlpapír! Dobře vidim co je uvnitř, ale musí se častěji měnit, protože časem se z něj stanou hroudy vypadající s odpuštěnim jako nevim co :)
Pepa Hauzr - začátečník, Cerambycidae, Carabidae, začínám s Buprestidae
ivo
Příspěvky: 2434
Registrován: 29 dub 2010, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od ivo »

Taky preferuji toaletni hajzlak(second hand).
Uživatelský avatar
Libor Dvořák
Příspěvky: 1807
Registrován: 29 dub 2010, 11:43
Bydliště: Mariánskolázeňsko

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Libor Dvořák »

Second hand, Ivo? Myslíš jako použitej? :-)
Cantharidae a pár další čeledí střední Evropy, Vespidae Holarktis
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od krep »

bbackham007 píše:Nejlepší je hajzlpapír! Dobře vidim co je uvnitř, ale musí se častěji měnit, protože časem se z něj stanou hroudy vypadající s odpuštěnim jako nevim co :)
Já jej vyhazuji po přebrání smrtičky a na novou lokalitu je nová náplň = velice malá pravděpodobnost záměny lokalit ;-)
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
ivo
Příspěvky: 2434
Registrován: 29 dub 2010, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od ivo »

Libor Dvořák píše:Second hand, Ivo? Myslíš jako použitej? :-)
To byla jen sranda. :mrgreen:
marion
Příspěvky: 4680
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od marion »

Pepa píše:O víkendu jsem řezal doma dřeva a mám k dispozici pěkné jasanové suché piliny v dosti velkém množství. Někdo se tu nad nimi rozplýval. Mohu darovat. :)
Já bych je uvítal, používám piliny po zkušenostech je to nejlepší. Toaletní papír dobrý, ale ne na brouky cca 0,5-3 mm ti jsou pak všichni nalpeni na stěnách, apioni možná ne to jsou kulatí a tvrdí, ale drabčíci mnohdy nejdou ani sundat.
Budu téměř na 100 % v lednu v Pardubicích-pokud si vzpomeneš-pokud ne nic se neděje. Díky
MM
Uživatelský avatar
Yohaness
Příspěvky: 1070
Registrován: 02 kvě 2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Yohaness »

Pepa píše:O víkendu jsem řezal doma dřeva a mám k dispozici pěkné jasanové suché piliny v dosti velkém množství. Někdo se tu nad nimi rozplýval. Mohu darovat. :)
Taky bych si vzal, jestli je ještě možno. Díky. :mrk
Silphidae, Geotrupidae, Scarabaeidae, Pyrochroidae
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Pepa »

Nějakej pytlíček dovezu, mám jich celkem dost, zima se bláíží a je třeba dělat dostatečné zásoby topení. Pilyny jsou z cirkulárky, ale nejsou úplně jemné, myslím, že optravdu tak akorát, navíc se dají přesítím na sítku zbavit těch nejjemnějších. :mrk V Pardubicích 8.9.budu.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Renda

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Renda »

ty jo to je super smrtička - podle aktuálních podmínek na lokalitě si vyfoukneš požadovanou velikost :D
jen takový Heliocopris se do ní blbě cpe :D
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1602
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Vašek »

Tak to máš kliku - ke mě se dostala už třetí série podobných polotovarů a jediné od Coca .... těsnily. Ostatní jsou úplně naprd. Zkoušel jsem hrdlo dobrousit a pak jsem je vyhodil.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Michal »

Giannis píše:Mám tu nerozbytné smrtičky a výborně těsní uzávěr.Jsou krásně průhledné.Pro ty co by nevěděli co to je,tak je to polotovar z kterého se vyfoukne láhev na limonádu.V tomto stavu,jsou nerozbytné.Uzávěr těsní,jak žádný jiný.Já tomu říkám,ideální smrtička. :cool
Jelikož má žena dělá vedoucí výroby ve vinařství, už jsem se s touto verzí smrtičky setkal. Pár desítek jich donesla domů. Jak by řekli kluci z Brna je opravdu "betelná". S těsněním určitě problém není. Určitě je tam lepší šroubovice než na klasických smrtkách. Chtěl jsem vzít několik desítek do Pardubic, ale už jsem toho vezl tolik, že jsem na to pozapomněl.
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
marion
Příspěvky: 4680
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od marion »

ad Michal - mimo téma, chceš snad říci, že ve vinařství cpou víno do plastových lahví ???? FUJ ! :angry
Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 505
Registrován: 01 kvě 2010, 12:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Michal »

Neboj, skutečné víno se do toho opravdu nedává. Jsou velké vinařství a nedělají jen archivní víno. Používají samozřejmě všechny formy obalů. Tyto formy mám spíš jen proto, že hodně spolupracuje se všemi balícími firmami.
Jinak bych kecal, občas se do plastů dává i archív, zvláště když si ho chceš odnést domů. :drink
www.cerambycidae.eu - Cerambycidae (hlavně Agapanthiini, Phytoeciini, Dorcadionini) Carabus, (vše Palearkt).
Uživatelský avatar
aphodius
Příspěvky: 3360
Registrován: 04 kvě 2010, 22:07
Bydliště: gramen Nardi strictae

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od aphodius »

Víno do plastu??? :shock: Proboha, kam jsme to dospěli... :puke
Uživatelský avatar
Psax
Příspěvky: 142
Registrován: 12 úno 2014, 01:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Psax »

Pivo v plastu se už (někomu) zdá jako běžná věc, postupme o krok dál...
Ornitology, Botany, Geology, History ... Life, the Universe, and Everything"
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“