Náplň smrtiček

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
Nicolascoleoptera
Příspěvky: 246
Registrován: 16 dub 2015, 11:09

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Nicolascoleoptera »

Díky ze reakce,
objednal jsem přes e-shop:http://www.entochrysis.cz/shop/etylacet%C3%A1t.html
došlo to, co je na fotce...láhev byla zaplombovaná.
V podstatě jsou jen dvě možnosti, buď v chemičce nalepili špatné etikety, nebo v entochrysis špatně objednali.
Co se týče vůně, přijde mi to pronikavější a trochu jiné, teda v té vteřině, než mi to přehltí čich a najednou nevnímám nic, než nepříjemný pocit...ale ten samý pocit mám i při pokusu o očichání octanu, takže to nemusí vypovídat o ničem a rozdíl cítím prostě proto, že ho čekám a "chci" cítit...
a co se funkčnosti-smrcení týče, než jsem začal psát tento příspěvek, hodil jsem do smrtičky s ketonem přebytečného samce Dicranorrhina derbyana a už je v pánu...zítra ozkouším vláčnost a preparaci...napíšu, jak to dopadlo.
Pokud si někdo troufnete dle čichu rozpoznat, rád vezmu vzorek do Pardubic na burzu.
Anthaxiini W
Uživatelský avatar
karlos
Příspěvky: 1342
Registrován: 30 dub 2010, 07:08
Bydliště: Brno

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od karlos »

Musíš víc čichat. Übung macht den meister.
papa
Příspěvky: 624
Registrován: 27 úno 2012, 15:59

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od papa »

Nicolascoleoptera píše: 21 srp 2018, 00:56 Díky ze reakce,
objednal jsem přes e-shop:http://www.entochrysis.cz/shop/etylacet%C3%A1t.html
došlo to, co je na fotce...láhev byla zaplombovaná.
V podstatě jsou jen dvě možnosti, buď v chemičce nalepili špatné etikety, nebo v entochrysis špatně objednali.
Co se týče vůně, přijde mi to pronikavější a trochu jiné, teda v té vteřině, než mi to přehltí čich a najednou nevnímám nic, než nepříjemný pocit...ale ten samý pocit mám i při pokusu o očichání octanu, takže to nemusí vypovídat o ničem a rozdíl cítím prostě proto, že ho čekám a "chci" cítit...
a co se funkčnosti-smrcení týče, než jsem začal psát tento příspěvek, hodil jsem do smrtičky s ketonem přebytečného samce Dicranorrhina derbyana a už je v pánu...zítra ozkouším vláčnost a preparaci...napíšu, jak to dopadlo.
Pokud si někdo troufnete dle čichu rozpoznat, rád vezmu vzorek do Pardubic na burzu.
není jednoduší se zeptat u prodejce ..... než otrávit půlku burzy ???? :D :D
Uživatelský avatar
Štěpán
Příspěvky: 1090
Registrován: 02 kvě 2010, 01:32
Bydliště: Praha

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Štěpán »

karlos píše: 21 srp 2018, 06:19 Musíš víc čichat. Übung macht den meister.
Übung macht den Hofmeister :cool
Štěpán
robert
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2019, 17:01
Bydliště: Praha

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od robert »

Pouívám raději hobliny, nemají tolik prachových částic jako piliny. Jenom jedna zajímavá věc: Naposledy jsem si piliny objednal uirmy ProfiZOO a od té doby mě bombardují reklamou pro mé mazlíčky.
Uživatelský avatar
Radomír
Příspěvky: 1471
Registrován: 05 srp 2010, 10:16

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Radomír »

robert píše: 26 říj 2020, 11:12 Pouívám raději hobliny, nemají tolik prachových částic jako piliny. Jenom jedna zajímavá věc: Naposledy jsem si piliny objednal ...
Tohle: http://www.entoforum.cz/download/file.p ... &mode=view nemá žádný prach ani dodací lhůty.
marion
Příspěvky: 4680
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od marion »

používám bukové piliny, které jsem nasbíral na Vihorlatu před lety, když tam těžili dřevo.

piliny vždycky proseju (není tam prach) povařím ve vodě, až vychladnou, přidám něco proti plísním, procedím, nechám vysušit a znovu proseju - není tam prach, jsou odolnější proti plísním.

Jediný srovnatelný ekvivalent, který používá kolega jsou drobné kolečka ze starých děrnoštítkových strojů. Jinak v toaletním papíru, nebi i těch poskládaných papírech je výsledkem to, že se drobní brouci nalepí na stěny smrtičky.
Problém s pilinami je v tom, že tam mohou zůstat drobní, zvláště žlutí brouci, takže se je vždy snažím znovu recyklovat jak je uvedeno výše, ale často to nestíhám, takže je asi budu vyhazovat buď pokud najdu zdroj bukových hoblin nebo použiju ty obyčejné smrkové jak jsou na podestýlku.(ty používal mnou připravené syn v tropech a bylo to bez problému)
Jiný kolega používá toaletní papír a nemá problém.
Uživatelský avatar
Ivoš M.
Příspěvky: 403
Registrován: 03 kvě 2010, 06:42
Bydliště: Jihlava

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Ivoš M. »

Taktéž používám toaletní papír, nebo papírové kapesmíčky, jejich nemalá výhoda je, že jsou obvykle po ruce.
Pyrochroidae CZECH REPUBLIC
Uživatelský avatar
Radomír
Příspěvky: 1471
Registrován: 05 srp 2010, 10:16

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Radomír »

U harmoniček jsem lepení broučků na stěny nepozoroval.
Třídit drobotinu z těch dírek ze štítků je časově dost náročné.
Toto jsem dostal na preparaci ve smrtičce s toaleťákem.
Přílohy
P5300255 oU.jpg
marion
Příspěvky: 4680
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od marion »

používá ty vysekané kolečka ne ty štítky
Uživatelský avatar
Radomír
Příspěvky: 1471
Registrován: 05 srp 2010, 10:16

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od Radomír »

Poznám.
Dírkami ze štítků jsem myslel ta kolečka. :rofl
marion
Příspěvky: 4680
Registrován: 29 dub 2010, 05:49

Re: Náplň smrtiček

Příspěvek od marion »

:yes
třídit drobotinu odkudkoli je časově náročné. jen nad prosevem náplavu u nás jsem strávil 1,5 dne a to jasné větší brouky ani neberu
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“