Zemní pasti

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
ivo
Příspěvky: 2434
Registrován: 29 dub 2010, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemní pasti

Příspěvek od ivo »

Pro syřany plati jen tvargle. :D
Giannis

Re: Zemní pasti

Příspěvek od Giannis »

Né že bych sbíral střevlíky,ale C.arcadicus mě dohnal že jsem na Olympu nasadil pár pastí v různých výškách.Pasti jsem dal ze skla,aspoň jsem měl jistotu že se nerozpadnou.A návnadu jsem měl dvě věci,pivo a majku.Nasadil jsem asi 20 pastí do deseti z nich co jsem dal 10 majek od firmy Hamé,tak to byl totální propad.V žádné pasti nebyl střevlík ani kus ani ta největší plečka která tam běhá po stovkách kusech.Majka zůstala celá vůbec nesmrděla,poněvač byla celá z mouky.Nedivím se že do toho střevlíci nešli.Osobně si ji nikdy na jídlo nekoupím.Jedině pasti s pivem měli ůčel.V každé byli nějací střevlíci.
míra
Příspěvky: 2031
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: Zemní pasti

Příspěvek od míra »

Do pastí dávám jen co v lese najdu, většinou šlápnu na slimáka, nebo hodím bobek. V Thajsku jsme s kolegou kupovali do pastí rybí vnitřnosti/to radil on/, ale
po pár dnech jsme zjistili, že po nás kurvy chtěj námořnickou přirážku za smrad. Takže jsme radši už pasti nedávali a hodně ušetřili.
Uživatelský avatar
starbaits
Příspěvky: 106
Registrován: 29 dub 2010, 05:44
Bydliště: Hluk, Zlínský, Česká republika

Re: Zemní pasti

Příspěvek od starbaits »

Jako rybář rád používám esence na výrobu boilie. Taková játrová aroma mně velmi dobře funguje, když jsem zkoušel játrovku versus esenci, tak jsem nepoznal rozdíl. Dokonce jsem esencí octopuss odradil turisty od kontrol pastí :dance
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1751
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Zemní pasti

Příspěvek od Cassida »

Starbaitsi, kde se takové esence dají koupit? A funguje to dobře? Myšleno jestli je to výrazně úspěšá návnada.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Pavol
Příspěvky: 8
Registrován: 01 kvě 2010, 10:50

Re: Zemní pasti

Příspěvek od Pavol »

Musím žiaľ s Pájom súhlasiť, tohotosezónna skúška sardelovej pasty dopadla katastrofálne, :S okrem pár Abaxov padali akurát Necrophoridy a Silphidy(aj to už pri odležanejších návnadách-cca týždeň) a pri ešte dlhšej expozícii už len Geotrupidy...toť moja čerstvá osobná skúsenosť
Uživatelský avatar
MartinT
Příspěvky: 8
Registrován: 18 zář 2010, 12:36
Bydliště: Chrudimsko

Re: Zemní pasti

Příspěvek od MartinT »

Mě se nejvíc osvědčilo na caraby pivo ,také sem zkoušel kolečka salámu na ně šli hlavně mrchožrouti,rybičky jsou hodně dobrý carabové, mrchožrouti i nějací větší drabčíci dále i nějakej mršník.Jedinou nevýhodu rybiček vidím v tom ,že se brouci strašně zašpiní a i po umytí smrděj po rybičkách.Ještě jsem někde četl o rozmačkaných hlemýždích nebo slimácích. ještě mě napadlo co kdyby se dali do pastí žížaly??To zkusím příští rok.
Cerambycidae
Uživatelský avatar
starbaits
Příspěvky: 106
Registrován: 29 dub 2010, 05:44
Bydliště: Hluk, Zlínský, Česká republika

Re: Zemní pasti

Příspěvek od starbaits »

Cassida - V rybářských potřebách, no a jinak pokud máš zájem tak sa ozvy. rád Ti nějakou poskytnu za nějakého broučka :) No ty esence jsou při ruce a v úspěšnosti fungují stejně dobře jak ostatní.
Uživatelský avatar
broukk
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2010, 16:23
Bydliště: Litovelské pomoraví
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemní pasti

Příspěvek od broukk »

Chtěl bych se zeptat, jak ty pasto přikrýváte aby do nich nenapršelo? Když je přikreju tak se do nich nedostanou ani brouci ne?
CERAMBYCIDAE (hlavně lepturinae) | Cicindelidae | Carabidae | Lucanidae | přehledově Silphidae | jen ČR
Uživatelský avatar
Libor Dvořák
Příspěvky: 1807
Registrován: 29 dub 2010, 11:43
Bydliště: Mariánskolázeňsko

Re: Zemní pasti

Příspěvek od Libor Dvořák »

Jako stříšku na domečku :-) Prostě "áčko".
Cantharidae a pár další čeledí střední Evropy, Vespidae Holarktis
Uživatelský avatar
broukk
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2010, 16:23
Bydliště: Litovelské pomoraví
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemní pasti

Příspěvek od broukk »

a ještě, kolik tam dáváte toho piva? a je dobrý tam dát normální maso?
CERAMBYCIDAE (hlavně lepturinae) | Cicindelidae | Carabidae | Lucanidae | přehledově Silphidae | jen ČR
Uživatelský avatar
Renno
moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 30 dub 2010, 15:08
Bydliště: Podkrkonoší - Trutnov

Re: Zemní pasti

Příspěvek od Renno »

já dělám stříšku plochou..z kamenů nebo kůry...samozřejmě ji podkládám třeba šiškou na každé straně nebo kameny, dřívky apod.
Kelímky plním pivem tak asi 1-1,5 cm...velký caraby to ustojej na zadních nohách :) malí broučci se holt většinou utopěj pokud je past na jednoducho
syrový maso láká především hrobaříky ...kromě jiných
celosvětově - rod Trichodes, Pyrochroidae, Calosomatina
Uživatelský avatar
broukk
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2010, 16:23
Bydliště: Litovelské pomoraví
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemní pasti

Příspěvek od broukk »

a jaká je asi nejlepší past na caraby? aniž bych musel čistit brouka od nějakých sranců nebo aby nesmrděli po rybičkách??
CERAMBYCIDAE (hlavně lepturinae) | Cicindelidae | Carabidae | Lucanidae | přehledově Silphidae | jen ČR
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1751
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Zemní pasti

Příspěvek od Cassida »

broukk píše:a jaká je asi nejlepší past na caraby? aniž bych musel čistit brouka od nějakých sranců nebo aby nesmrděli po rybičkách??
Můžeš dát 2 kelímky :mrk Do spodního návnadu (alias "srance") a ten vrchní bude mít přiměřeně velké dírky ve dně, aby návnada byla cítit. Mimochodem - dírky ve dně je dobré dělat vždy, když není záměrem, aby se brouci topili (a past je na místě déle).
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
broukk
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2010, 16:23
Bydliště: Litovelské pomoraví
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemní pasti

Příspěvek od broukk »

to je docela dobrý, mě to přinde docela krutý, když se tam utopí a nebo tam budou chudáci furt stát na zadních :( Už si začnu připravovat pasti na jaře, za 4 měsíe je to tu :D
CERAMBYCIDAE (hlavně lepturinae) | Cicindelidae | Carabidae | Lucanidae | přehledově Silphidae | jen ČR
Uživatelský avatar
ZdenekH
Příspěvky: 482
Registrován: 29 dub 2010, 06:19
Bydliště: Stan - Hlinecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemní pasti

Příspěvek od ZdenekH »

možná jsem to tu už uváděl, dělal jsem je z PETek, uříznul jsem je nad a pod tím místem, kde je "zaškrcená" a do víčka jsem udělal 3 díry, horní díl s víčkem se otočí a strčí do spodního, kde je nějaký to smradidlo, pak už jen zahrabat a uělat nějakou stříšku, aby se po dešti úlovky netopily, kam jsem nemohl denně, jsem dal dovnitř ještě smotaný kus perlinky nebo kus rašeliníku, aby se brouci mohli i schovat , aby nezůstali jen velcí predátoři :-)
Brouci byli čistí a živí, co jsem chtěl, jsem si pak nafotil a pustil (nebo i nepustil :-) )
http://www.naturefoto2000.com Cerambycidae, Carabidae (Carabinae, Cicindelinae) ČR,SR
Uživatelský avatar
broukk
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2010, 16:23
Bydliště: Litovelské pomoraví
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemní pasti

Příspěvek od broukk »

to je dobrej nápad, :) tak to udělám
CERAMBYCIDAE (hlavně lepturinae) | Cicindelidae | Carabidae | Lucanidae | přehledově Silphidae | jen ČR
Uživatelský avatar
broukk
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2010, 16:23
Bydliště: Litovelské pomoraví
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemní pasti

Příspěvek od broukk »

ale myslíš, že to ucítí, kdy bude jen ve víčku pár dírek??
CERAMBYCIDAE (hlavně lepturinae) | Cicindelidae | Carabidae | Lucanidae | přehledově Silphidae | jen ČR
Uživatelský avatar
ZdenekH
Příspěvky: 482
Registrován: 29 dub 2010, 06:19
Bydliště: Stan - Hlinecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemní pasti

Příspěvek od ZdenekH »

zkvašený pivo, třeba i s rozmáčklým slimákem, druhý den cítím i já :-) neboj funguje to, mám vyzkoušeno
http://www.naturefoto2000.com Cerambycidae, Carabidae (Carabinae, Cicindelinae) ČR,SR
Uživatelský avatar
broukk
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2010, 16:23
Bydliště: Litovelské pomoraví
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemní pasti

Příspěvek od broukk »

ok, na jaře to vyzkouším :)
CERAMBYCIDAE (hlavně lepturinae) | Cicindelidae | Carabidae | Lucanidae | přehledově Silphidae | jen ČR
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“