Lov na reflexní plochu

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Odpovědět
Uživatelský avatar
buprestidae
Příspěvky: 69
Registrován: 29 dub 2010, 19:06
Bydliště: Jižní čechy,Lomnice nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Lov na reflexní plochu

Příspěvek od buprestidae »

Zdravím na starším foru byl článek o lovu brouků na reflexní plátno napnuté mezi dvěma body, na slunci musí silně svítit a ipalizovat, může to být praporovina nebo ta látka jak se používá třeba na dresy, nebo damašek ale ten je drahý. Nevíte kde se to dá sehnat?
burysek

Re: Lov na reflexní plochu

Příspěvek od burysek »

Dají se použít i ty reflexní oranžové vesty pro motoristy. U těch by neměl být problém sehnat za cca 50Kč.
Uživatelský avatar
Acmaeodera
Příspěvky: 772
Registrován: 05 kvě 2010, 13:57
Bydliště: Velké Němčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na reflexní plochu

Příspěvek od Acmaeodera »

Co se týče bílé reflexní plochy,
- nejlépe se osvědčily praporoviny s lepší gramáží, anebo hospodské svatební saténové ubrusy - což se dnes již málokde vidí - mají vynikající hustotu na cm, a perfektní opalizaci...
V nouzi fungovala i dvoumetrová bílá vlajka nejmenované pojišťovny.... :muscle
Acmaeodera
Ilja T r o j a n
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1753
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Lov na reflexní plochu

Příspěvek od Cassida »

Tak mi loni Acmaodera osobně schválil moji plachtu ze šusťákoviny s vysokou gramáží. Svítili jsme na to i UV zářivkou (kvůli zkoušce, jestli to dobře odráží). V terénu jsem to vícekrát zkoušel, ale výsledky prachbídné. dle výsledků bych mohl říct, že to skoro nefunguje :) Tak nevím. Asi záleží ještě na jiných parametrech.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Uživatelský avatar
Ivoš M.
Příspěvky: 409
Registrován: 03 kvě 2010, 06:42
Bydliště: Jihlava

Re: Lov na reflexní plochu

Příspěvek od Ivoš M. »

Ani mě se plachta příliš neosvědčila, ale o tom jsem psal již na minulém fóru.
Pro letošek ji asi odepíšu, nebo jí dám ještě možnost, ale už jen na chalupě.
Pyrochroidae CZECH REPUBLIC
Uživatelský avatar
albert001
Příspěvky: 281
Registrován: 03 kvě 2010, 15:19

Re: Lov na reflexní plochu

Příspěvek od albert001 »

A co všechno na to vůbec lítá?
Albert Damaška
Chrysomelidae, především dřepčíci (Alticinae)
Uživatelský avatar
buprestidae
Příspěvky: 69
Registrován: 29 dub 2010, 19:06
Bydliště: Jižní čechy,Lomnice nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na reflexní plochu

Příspěvek od buprestidae »

co já vím tak od krasců, přes tesaře a jiné tyhle potvůrky :)
Uživatelský avatar
Acmaeodera
Příspěvky: 772
Registrován: 05 kvě 2010, 13:57
Bydliště: Velké Němčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov na reflexní plochu

Příspěvek od Acmaeodera »

Cassida píše:Tak mi loni Acmaodera osobně schválil moji plachtu ze šusťákoviny s vysokou gramáží. Svítili jsme na to i UV zářivkou (kvůli zkoušce, jestli to dobře odráží). V terénu jsem to vícekrát zkoušel, ale výsledky prachbídné. dle výsledků bych mohl říct, že to skoro nefunguje :) Tak nevím. Asi záleží ještě na jiných parametrech.
Hmmm, to je škoda že seš tak málo trpělivej - v Rusku a USA patří metody sběru na reflexní plochu k nejúspěšnějším, také v pralesních oblastech - třeba v kombinaci s lákadly, - ale není každej den stejně dobrej - taky v různé denní hodiny bývají "pauzy" v náletech...jeden den nic nenaletuje, a zato večer to na plachtu začne padat, až se slunce sklání k obzoru. Jindy to jen začneš sotva rozvinovat a už Ti na to padaj brouci - je to jako noční svícení - spousta vlivů, námi nepostřehnutelných - vlhkost, povlak na slunci, vítr, atd...
Acmaeodera
Ilja T r o j a n
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“