Stromové pasti

Vše o sbírání hmyzu... metody, tipy a rady
Uživatelský avatar
broukk
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2010, 16:23
Bydliště: Litovelské pomoraví
Kontaktovat uživatele:

Re: Stromové pasti

Příspěvek od broukk »

na Vrátenskou horu u Mšena se podívám možní tak v roce 2012 :D letos to mám nabitý, plánuji jet na Pálavu, Rendevous (nebo jak se to píše), Bezděz, český ráj a projezdit celé litovelské pomoraví a z každé lokality si vezmu asi párek od každého druhu co tam najdu, případně že by jich tam bylo vyloženě hodně tak si vezmu víc, ale to už mluvím úplně mimo téma
CERAMBYCIDAE (hlavně lepturinae) | Cicindelidae | Carabidae | Lucanidae | přehledově Silphidae | jen ČR
Uživatelský avatar
Spajdr
Příspěvky: 184
Registrován: 30 dub 2010, 14:36
Bydliště: Chrudim

Re: Stromové pasti

Příspěvek od Spajdr »

Nebo může vypadat takhle:
Přílohy
P1030573.JPG
Ondra Machač - pavoučkář, co sem tam fušuje i do entomologie.
machac.ondra_seznam.cz
Uživatelský avatar
Franta
Příspěvky: 33
Registrován: 02 kvě 2010, 23:08
Bydliště: Osečná (Liberecko)

Re: Stromové pasti

Příspěvek od Franta »

Dávám stromové pasti také do petek jak už bylo zmiňováno. Do vnitř leju rozšlehané ovoce se sladkou vodou a na to dávám listy právě proto aby si brouci nehráli na potápníky. Kontrola každé 3 - 4 dny. Na zlatohlávky to funguje.
Cetoniidae world, Cerambycidae pal.
Uživatelský avatar
broukk
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2010, 16:23
Bydliště: Litovelské pomoraví
Kontaktovat uživatele:

Re: Stromové pasti

Příspěvek od broukk »

a funguje to aji na tesaříky?
CERAMBYCIDAE (hlavně lepturinae) | Cicindelidae | Carabidae | Lucanidae | přehledově Silphidae | jen ČR
Uživatelský avatar
Franta
Příspěvky: 33
Registrován: 02 kvě 2010, 23:08
Bydliště: Osečná (Liberecko)

Re: Stromové pasti

Příspěvek od Franta »

Ano, ale jen na některé druhy. ( např.Leptury)
Cetoniidae world, Cerambycidae pal.
Pafel

Re: Stromové pasti

Příspěvek od Pafel »

Chtěl bych se zeptat kdy začít dávat stromové pasti.
Uživatelský avatar
OndraK
Příspěvky: 1366
Registrován: 03 kvě 2010, 06:37
Bydliště: Zlín

Re: Stromové pasti

Příspěvek od OndraK »

Záleží na tom, co od nich očekáváš za druhy. Obecně se dá říct, když lítá hmyz, tak pasti chytají, čili letos už skoro 2 měsíce....
Melandryidae (W), Tetratomidae (W), Stenotrachelidae (W), Synchroidae (W), Trictenotomidae (W), Salpingidae (P), dřeváci a houbáci (WP), všechna Coleoptera (CE)
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1602
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Stromové pasti

Příspěvek od Vašek »

Z domácích komponentů jsem vyrobil něco, co připomíná nárazovou past. Mam ji zavěšenou před vchodem do baráku, aby jsem nemusel nikam daleko chodit :D . Docela mě zajímá, jestli bude fungovat - za prvních 8 hodin provozu 3 brouci:
1x Dalopius marginatus (Elateridae)
1x Throscidae sp.
1x Dacne bipustulata (Erotylidae)
Přílohy
29.4.12 041.jpg
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Uživatelský avatar
OndraK
Příspěvky: 1366
Registrován: 03 kvě 2010, 06:37
Bydliště: Zlín

Re: Stromové pasti

Příspěvek od OndraK »

Vašku, co další úlovky?
Melandryidae (W), Tetratomidae (W), Stenotrachelidae (W), Synchroidae (W), Trictenotomidae (W), Salpingidae (P), dřeváci a houbáci (WP), všechna Coleoptera (CE)
Uživatelský avatar
Hali+
Příspěvky: 4484
Registrován: 03 kvě 2010, 06:53
Bydliště: Pardubice

Re: Stromové pasti

Příspěvek od Hali+ »

Možná bych ji dal výš, aby vyčuhovala nad plot. Takhle spousta brouků narazí na plot a přeletí ho (a tudíž i past), ne? Navíc se traduje v literatuře, že většina brouků má prý nejhustější letový provoz v 1,5 metru nad zemí.
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1602
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Stromové pasti

Příspěvek od Vašek »

Hali+ píše:Možná bych ji dal výš, aby vyčuhovala nad plot. Takhle spousta brouků narazí na plot a přeletí ho (a tudíž i past), ne? Navíc se traduje v literatuře, že většina brouků má prý nejhustější letový provoz v 1,5 metru nad zemí.

No ono se to nezdá, ale plot má skoro 2 metry, takže past je v 1,5m. Co mám vysledované, tak kvanta hmyzu, který prolétá od lesa letí právě podél toho plotu.
Úlovky nějaké jsou, zatím žádný zázrak (není nad lov na světlo). Problém je, že teď jsem se vrátil po 3 dnech a už létají topoly - kýbl je plný vaty a hmyz i odletí. Uvidíme až ten sajrajt dolétá.
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Milda
Příspěvky: 438
Registrován: 30 dub 2010, 19:23
Bydliště: Vlkoš u Přerova

Re: Stromové pasti

Příspěvek od Milda »

Hoj, jake vino do vinne pasti? Je to jedno? Archivni tam asi davat nebudu :), ale jde mi o to zda cervene, nebo bile....
Uživatelský avatar
Cassida
Příspěvky: 1751
Registrován: 29 dub 2010, 09:47
Bydliště: Brno / Trutnov

Re: Stromové pasti

Příspěvek od Cassida »

Raději bílé - kvůli pigmentům. Ať to nějaký hmyz nezabarví.
Cassidinae - WORLD, ostatní Coleoptera jen pro přehled + něco z oblíbených skupin: Cerambycidae, Carabus, Scarabaeoidea,... (hlavně ČR, Evropa)
Odpovědět

Zpět na „Sběr hmyzu /Insect collecting/“