Žádost

Otázky a odpovědi pro začínající entomology - nebojte se zeptat na cokoliv
Odpovědět
bacikz
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2021, 21:42

Žádost

Příspěvek od bacikz »

Dobrý den,
hledám entomologa zabývajícího se motýly, který by byl ochoten věnovat 1 odpoledne začínajícímu laikovi a předvést mu základy při odchytu , usmrcení a přípravě k preparaci motýlů, popř. i preparaci ( tu ale přece jen lze na internetu a zde dohledat ) .
Plzeňský kraj popř. blízké okolí

Zatím moc děkuji za odpověď bacikz@seznam.cz
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: Žádost

Příspěvek od krep »

Sledujte prosím stránky http://www.zpcse.cz/ , jakmile to situace dovolí, bude tam uveden termín pravidelných schůzek (první pondělí v měsíci).

Možná by bylo dobré dát bližší info o Vašem bydlišti (např. okres) neb Plzeňský kraj je celkem rozsáhlý (klidně do SZ)
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
bacikz
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2021, 21:42

Re: Žádost

Příspěvek od bacikz »

Děkuji za odpověď, jsem z Domažlic a budu vděčný za nabídku viz výše, stejně tak se rád zúčastním pořádaných akcí.

děkuji
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: Žádost

Příspěvek od krep »

Doporučuji zajít do Muzea J. Jindřicha, působí tam Zbyněk Kejval. Není sice přímo motýlkář, ale určitě s něčím poradí, případně předá kontakty. U nás v Klatovech máme také jednoho kolegu, který se motýlům věnuje, je tuším i zde, snad se ozve (dám mu vědět).
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
krep
Příspěvky: 965
Registrován: 01 kvě 2010, 07:21
Bydliště: Pošumaví

Re: Žádost

Příspěvek od krep »

Nepravidelně též pořádáme ento- sezení v Klatovech, pokud budete mít zájem, není problém případně zaslat avízo (v současné době to z důvodu opatření není možná, ale pevně doufáme, že se to brzy uvolní).
Coleoptera: Curculionoidea: Apionidae, Rhynchitidae, Attelabidae
Uživatelský avatar
Libor Dvořák
Příspěvky: 1812
Registrován: 29 dub 2010, 11:43
Bydliště: Mariánskolázeňsko

Re: Žádost

Příspěvek od Libor Dvořák »

Já jsem od Mariánských Lázní. Motýly nesbírám, ale dělám i průzkumy apod., takže bych k tomu měl co říci. Od Domažlic to není tak daleko, takže dojet k nám není tak velký problém. A každý entomolog je u mne vítán!
Cantharidae a pár další čeledí střední Evropy, Vespidae Holarktis
ohen
Příspěvky: 17
Registrován: 26 lis 2011, 23:06

Re: Žádost

Příspěvek od ohen »

Zdravím.
Jak už mě zmiňoval kolega Petr v příspěvku jsem z Klatov a "dělám do motýlů". Napište mi SZ a určitě se domluvíme. Nejsem taková kapacita jako kolegové, ale určitě rád poradím, co bude v mých silách. A určitě jste zván na pivko do Klatov:-), až to bude možné.
bacikz
Příspěvky: 3
Registrován: 20 bře 2021, 21:42

Re: Žádost

Příspěvek od bacikz »

Moc děkuji za odpovědi z Klatov i M. Lázní ( i ostatním ) , pokud by jste mi zaslali tel. číslo na můj mail bacikz@seznam.cz určitě se ozvu a domluvíme se pokud budete ochotni mi zasvětit. Zejména do Klatov je to co by kamenem dohodil. Zatím moc děkuji
Odpovědět

Zpět na „Začínající entomologové /Beginners in entomology/“