Identifikace broučka- škůdce

Zde se můžete ptát na cokoliv, co se týká hmyzu
Pravidla fóra
Pravidla fóra
Zde je povoleno vkládání příspěvků a obrázků neregistrovaných návštěvníků. Prosíme o zachování slušné konverzace a vkládání příspěvků a obrázků co se týkají entomologie. Nevhodné a urážlivé příspěvky budou moderátory či administrátory smazány. Časté opakování takových to příspěvků může mít do budoucna uzavření tohoto fora.
Odpovědět
MisaB

Identifikace broučka- škůdce

Příspěvek od MisaB » 15 čer 2018, 21:31

Dobrý den,

moc prosím o identifikaci malého broučka, viz.odkaz níže. Otravuje nám život už přes měsíc a doslova nám pije krev. Jsme celý poštípaní a dokousaní a reakce na kousnutí jsou opravdu silné. Broučci se vyskytují nejvíc v jednom pokoji, ale pár jich je občas i v ostatních místnostech. V bytě byla provedena deratizace postřikem před týdnem, která je usmrtila, ale stále se objevují noví a noví a i když jsou ještě omráčení, už zase koušou. Máme doma malé miminko (jeho to naštěstí ještě nekouslo!!!) a proto moc prosím o určení, co to je, ať to můžeme řešit dál. Ani pán z deratizace nevěděl, co to je. Moc děkujeme..

https://mihaella1.rajce.idnes.cz/brouk_ ... 119-01.jpg

https://mihaella1.rajce.idnes.cz/brouk_ ... 017-01.jpg

Uživatelský avatar
OndraK
Příspěvky: 1216
Registrován: 03 kvě 2010, 06:37
Bydliště: Zlín

Re: Identifikace broučka- škůdce

Příspěvek od OndraK » 15 čer 2018, 23:18

S velkou pravděpodobností se jedná o kožojeda Attagenus smirnovi, jeho larvy se živí organickým materiálem. Vězte, že se jich nezbavíte a pokud by se vám to náhodou povedlo, tak se velmi rychle objeví noví z okolí. Je to druh původně z Afriky, momentálně je rozšířen po ČR plošně. Nicméně se těchto brouků rozhodně bát nemusíte a rozhodně vás nekoušou a ani vám nepijí krev. Jedná se zřejmě jen o shodu náhod, že se začali objevovat zrovna v době, kdy vám krev pije něco zcela jiného.
Melandryidae (W), Tetratomidae (W), Stenotrachelidae (W), Synchroidae (W), Trictenotomidae (W), Salpingidae (P), dřeváci a houbáci (WP), všechna Coleoptera (CE)

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse pro návštěvníky /General discussion for visitors/“