dotaz na hmyz

Zde se můžete ptát na cokoliv, co se týká hmyzu
Pravidla fóra
Pravidla fóra
Zde je povoleno vkládání příspěvků a obrázků neregistrovaných návštěvníků. Prosíme o zachování slušné konverzace a vkládání příspěvků a obrázků co se týkají entomologie. Nevhodné a urážlivé příspěvky budou moderátory či administrátory smazány. Časté opakování takových to příspěvků může mít do budoucna uzavření tohoto fora.
Odpovědět
Zdeněk Barvínek

dotaz na hmyz

Příspěvek od Zdeněk Barvínek » 18 srp 2017, 14:29

Dobrý den, prosím o radu. Dnes jsme objevili u uříznutého ořešáku nově vzniklou jakoby noru. Měla průměr cca 10 cm, ořešák je u chalupy, na které pravidelně jsme. Z otvoru vylétával nám neznámý hmyz. Bylo to něco mezi vosou a mouchou a mělo to jasně oranžový zadeček. Asi o pět mětrů dál se objevil podobný otvor a tvářilo se to, jako by to mohlo být spojené. Je možné, že to vytvořil ten hmyz? A pokud ano, co to je asi zač (já vím, měl jsem to vyfotit),
Děkuji, ZB

míra
Příspěvky: 1451
Registrován: 29 dub 2010, 16:20

Re: dotaz na hmyz

Příspěvek od míra » 19 srp 2017, 04:51

Dobrý den
Nejlepší samozřejmě vyfotit.
Ono ale i z textu moc nevyplývá. Jenom lze dedukovat- uřízlý ořešák, ve dřevě? to znamená poleno ležící na zemi, nebo v pařezu z ořešáku? Nebo další možnost?
O pět metrů dál? Takže dovozuji díru v zemi. Ze hmyzu by možná dokázala prohrabat 5 metrů maximálně krtonožka, v tomto případě natřená na oranžovo a s paraglaidingem na zádech.
Díry v zemi tvoří převážně vosy. Sršně ne, včely jen samotářky a ty mají tak 1cm díry max, čmeláci pak preferují skryté dutiny.
Obávám se, že nelze poradit.

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse pro návštěvníky /General discussion for visitors/“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti