Dovoz z Bulharska

Zde se můžete ptát na cokoliv, co se týká hmyzu
Pravidla fóra
Pravidla fóra
Zde je povoleno vkládání příspěvků a obrázků neregistrovaných návštěvníků. Prosíme o zachování slušné konverzace a vkládání příspěvků a obrázků co se týkají entomologie. Nevhodné a urážlivé příspěvky budou moderátory či administrátory smazány. Časté opakování takových to příspěvků může mít do budoucna uzavření tohoto fora.
Odpovědět
Kubo

Dovoz z Bulharska

Příspěvek od Kubo » 17 črc 2017, 10:03

Zdravím...chcel by som sa opytať či mate niekto skusenosti s dovozom chrobakov z Bulharska cez Rumunske hranice...teda či sa oplati riskovať alebo čo hrozi v pripade že mi ho najdu...jedna sa o fuzača (cerambyx cerdo/miles neviem ich odlišiť ) ďakujem pekne

marion

Re: Dovoz z Bulharska

Příspěvek od marion » 17 črc 2017, 10:10

Nemám osobní zkušenost, ale Cerambyx je obecně chráněný, takže teoreticky může být problém. Pochopil jsem z e-mailu, že se jedná o jednoho či málo brouků a cestu autem, v tom případě, bych někam dobře ukryl, možností je v autě mnoho.
Coleoptera střední Evropa, hlavně Staphylinoidea

Kubo

Příspěvek od Kubo » 17 črc 2017, 10:23

Ano ide o jeden kus a ideme autobusom smerom do bulharska nebol problem len občianske kontrolovali...ale naspäť sa bojim že budu kontrolovať tašky kvoli alkoholu a cigeretam tak ale risknem to ...každopadne vam ďakujem za odpoved 🙂

DejF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DejF » 17 črc 2017, 10:52

Jednoho brouka bych někam v klidu položil... a kdyby na něj přišli, tak budu tvrdit, že mi tam vlezl... třeba do boty :)
DejF
http://www.carniplants.cz

krascařské batole, které má tyto brouky rádo

Kubo

Příspěvek od Kubo » 17 črc 2017, 15:35

Je totiž vypreparovany na polystirene 😄

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse pro návštěvníky /General discussion for visitors/“