Cosi jako Klos jelenni ve velikosti 3,5cm ??

Zde se můžete ptát na cokoliv, co se týká hmyzu
Pravidla fóra
Pravidla fóra
Zde je povoleno vkládání příspěvků a obrázků neregistrovaných návštěvníků. Prosíme o zachování slušné konverzace a vkládání příspěvků a obrázků co se týkají entomologie. Nevhodné a urážlivé příspěvky budou moderátory či administrátory smazány. Časté opakování takových to příspěvků může mít do budoucna uzavření tohoto fora.
Odpovědět
Marta2345

Cosi jako Klos jelenni ve velikosti 3,5cm ??

Příspěvek od Marta2345 » 14 črc 2017, 21:10

Jsme v apartmanu v chalupe na Vysocine na okraji lesa. Po dceri v posteli lezlo cosi vzhledem i zpusobem pohybu silne pripominajiciho Klose jelenniho, avsak ve velikosti i s nohami 3,5cm. Pri pokusu o smeteni z ruky se drzelo nozickami a schovavalo ruzne po tele. Dotycny hmyz se bohuzel nepodarilo nalezt. Existuje neco takoveho? Moc by mi pomohlo, kdyby se podarilo hmyz urcit, dcera neskutecne vysiluje.. Dekuji.

Marta2345

Re: Cosi jako Klos jelenni ve velikosti 3,5cm ??

Příspěvek od Marta2345 » 14 črc 2017, 22:38

EDIT: Koriguju velikost, dcera trochu prehnala, uz vim ze se jedna patrne o ptakotrudku. Potrebovala bych zjistit podrobnosti, moc se mi nedari dohledat nejake informace, jak dlouho prezije mimo hostitele, jestli prenasi nejake nemoci. Zatim jsme ji nenasli, nekde tu s nami je a neni to moc prijemna spolecnost. Moc diky.

brvs

Příspěvek od brvs » 15 črc 2017, 06:07

Toto jsem našel na netu ,,, pavluskal [ 07.06.2008 15:52:34 ]: Pokud to je ta ptakotrudka rorýsí, tak žádné nebezpečí nehrozí. Kloši bývají docela specializovaní, i ten nejznámější kloš jelení dává přednost hlavně jelení zvěři, a na člověka sice sedá, ale myslím že šance že by na člověkovi sál krev je minimální. A ti kloši parazitující na ptácích už vůbec ne. A co se týče rorýsů, ptakotrudky většinou napadají ptáky v tak malém množství, že to na ně nemá prakticky vliv. Samička ptakotrudky (klošů obecně) zpravidla odnosí pouze jedno vajíčko za rok, to se vyvíjí uvnitř ní, takže samička vlastně rodí až larvu která se ihned zakuklí. Samička na svém hostiteli sice zůstává více let, ale tou jednou generací za rok je docela zajištěno, že se nemohou přemnožit a nějak vážně ohrozit stav svých hostitelů. ,,,,, podle mých informací dovedou ptakotrudky menšího ptáka ( pozorována červenka) vysílit k smrti.

Marta2345

Příspěvek od Marta2345 » 15 črc 2017, 08:13

Moc dekuju. Kdyby jeste nekdo vedel, moc bych jeste uvitala pripadne dalsi informace zejmena ohledne zivotaschopnosti mimo hostitele.

Nicolascoleoptera

Příspěvek od Nicolascoleoptera » 15 črc 2017, 18:58

no, nevím jak ptakotrudka, ale bodnutí klošem jsem zažil a není to příjemná věc. Bodl mě do hlavy, tři dny po návštěvě lokality, kde lítali a to jsem si hlavu umyl hned ten večer..i když to jsem ještě nosil dlouhé vlasy, tak se v nich asi udržel. Po tom, co se zabodl, jsem ho urychleně našel:)

drabcik

Příspěvek od drabcik » 15 črc 2017, 21:39

Tedy o bodnutí klošem slyším prvně v životě. Byl to určitě kloš? A když už jsme u těch klošů, vím že se to tu sice už řešilo, ale od té doby se mohlo něco změnit. Nepřišel někdo na něco, co by je spolehlivě odpuzovalo?
Martin Bogapov

tveverka

Příspěvek od tveverka » 16 črc 2017, 08:37

Já jsem jednou odtrhával nasátýho kloše z hlavy mý dcerky - klíšťata mi nevadí, ale tohle byl hnus :)
Tomáš Veverka

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse pro návštěvníky /General discussion for visitors/“