malé mušky

Zde se můžete ptát na cokoliv, co se týká hmyzu
Pravidla fóra
Pravidla fóra
Zde je povoleno vkládání příspěvků a obrázků neregistrovaných návštěvníků. Prosíme o zachování slušné konverzace a vkládání příspěvků a obrázků co se týkají entomologie. Nevhodné a urážlivé příspěvky budou moderátory či administrátory smazány. Časté opakování takových to příspěvků může mít do budoucna uzavření tohoto fora.
Odpovědět
nandigo

malé mušky

Příspěvek od nandigo » 09 úno 2020, 17:37

Dobrý den.
Obracím se na vás prosbou jak zlikvidovat malé mušky, kterých máme plný byt. Bydlím v přízemí panelového domu. Před cca třemi měsíci se začali v bytě objevovat malé mušky. Cca 2-2mm velké. Jsou neuvěřitelně otravné a nejvíc se jim líbí obličej anebo světlá barva trička.
Lítají po celém bytě. Nejprve jsem si myslel, že jde o octomilky a proto jsem nakoupil různé pasti na tento hmyz. Vše se ale minulo účinkem. Do žádné pastičky se nechytla ani jedna.
Zkusil jsem jednu chytit a vyfotit. Fotografie není valné kvality, ale třeba mi podle toho někdo dokáže říct co je to za druh a hlavně jak se ho zbavit.
Předem vám děkuji za odpovědi.
S pozdravem Jan.
PicsArt_02-09-12.24.30.jpg
muška velikosti cca 2-3mm
PicsArt_02-09-12.24.30.jpg (18.17 KiB) Zobrazeno 478 x

mikky

Re: malé mušky

Příspěvek od mikky » 09 úno 2020, 19:17

Zdravím, jedná se pravděpodobně o smutnice, nejspíše druh Bradysia paupera (jde o determinaci z fotky, tedy to určení je jen přibližné). Jejich larvy se živí kořínky rostlin z květináčů a dospělé mušky pak létají na vlhká místa (bohužel i do očí, čímž jsou fakt protivné). Pokud nechcete zlikvidovat kytky v květináčích, tak si pořiďte lepící pásky (žluté), které se vpichují k těmto kytkám - takové mucholapky. Nevím přesně, jak se to jmenuje, ale v drogeriích vám poradí. Úplně se jich sice nezbavíte, ale dost omezíte jejich výskyt.

mikky

Příspěvek od mikky » 10 úno 2020, 12:16

P.S. Dohledal jsem lapače - jde o lapač Flora Band, účinnost zaručena vlastní praxí :mrk

starbaits

Příspěvek od starbaits » 11 úno 2020, 14:54

Taky jsem měl doma problém, larvy se vyvíjejí v substrátu v květináči.
Tyto dravé hlístice jim to vysvětlí :mrk
http://www.biocont.cz/cz/eshop/nemaplus ... a-_i10.htm

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse pro návštěvníky /General discussion for visitors/“