larva tesarika?

Zde se můžete ptát na cokoliv, co se týká hmyzu
Pravidla fóra
Pravidla fóra
Zde je povoleno vkládání příspěvků a obrázků neregistrovaných návštěvníků. Prosíme o zachování slušné konverzace a vkládání příspěvků a obrázků co se týkají entomologie. Nevhodné a urážlivé příspěvky budou moderátory či administrátory smazány. Časté opakování takových to příspěvků může mít do budoucna uzavření tohoto fora.
Odpovědět
honza

larva tesarika?

Příspěvek od honza » 06 říj 2019, 19:19

Dobry den,

Prosim pomuzete mi s identifikaci larvy?
vetsinou sem je videl jen tesne pod kurou pres leto, ale na podzim se zahloubily do dreva. Podle toho bych tipoval nejakeho tesarika, ale ktereho?

Pres leto jsem z dreveneho stropu terasy slysel takove "praskani", tak se obavam tesarika krovoveho.

V palivovem drivi (s kurou) mi zijou takove larvy: https://www.klepek.cz/obrazek.jpg

hong

Re: larva tesarika?

Příspěvek od hong » 07 říj 2019, 14:06

na tvém obrázku je larva tesaříka... pro přesnější určení je toho vidět málo (makrofoto hlavy zepředu, makro thoraxu zespodu...).

honza

Příspěvek od honza » 07 říj 2019, 16:47

zkusim odfotit mobilem hned jak najdu dalsi. Ceho bych si mel vsimat abych odlisil tyto dva druhy (dubovy/krovovy)?

Cvrk

Příspěvek od Cvrk » 07 říj 2019, 17:55

Jak jméno praví, dubový se vyvíjí v dubech, krovový pak především ve smrku. Tipoval bych larvy tesaříka dubového.

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse pro návštěvníky /General discussion for visitors/“