Samicka rohace

Zde se můžete ptát na cokoliv, co se týká hmyzu
Pravidla fóra
Pravidla fóra
Zde je povoleno vkládání příspěvků a obrázků neregistrovaných návštěvníků. Prosíme o zachování slušné konverzace a vkládání příspěvků a obrázků co se týkají entomologie. Nevhodné a urážlivé příspěvky budou moderátory či administrátory smazány. Časté opakování takových to příspěvků může mít do budoucna uzavření tohoto fora.
Odpovědět
Nox

Samicka rohace

Příspěvek od Nox » 11 čer 2019, 21:49

Zdravim. V centru Brna jsme nasli samicku rohace. Vzhledem k tomu jak dlouho se vyviji larvy, a centrum plne lidi typu "fuj hnusnej brouk zaslapni ho" a vubec co vsechno rohac k stastnemu zivotu potrebuje, poradte kam ji vypustit (v blizkem okoli brn) aby si nasla samce a rozmnozili tento nadherny druhy? Pripadne je v Brne nejaky "ustav", kam ji zanest aby se o ni postarali vyrazne lepe nez my? Dekuji za odpoved

koroner

Re: Samicka rohace

Příspěvek od koroner » 12 čer 2019, 05:15

Roháče vídám na Žlutém kopci, zřejmě mají nějaké starší stromy někde u pivovaru nebo v klášterní zahradě. Co ji zkusit vypustit na Holedné nebo ve Wilsonově lese...

marion

Příspěvek od marion » 12 čer 2019, 05:28

Pozor na část vyhlášky o "nedovolené nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy" t nepřijdou "chlupatý" :D

zatím ještě vtip, příště možná :head :x :ne

karlos

Příspěvek od karlos » 12 čer 2019, 07:05

Nebo na pryglu, nejlépe v dubovém lese - Jelení žlíbek apod.

míra

Příspěvek od míra » 12 čer 2019, 07:56

Rohaci se mi na chalupe po vykaceni tresni spokojily s akaty u rybnika

Nox

Příspěvek od Nox » 12 čer 2019, 08:03

Dekuji, za odpovedi, Wilsonuv les jsme zvazovali a pokud jsou i u Zlutaku, tak je to super. Porad lepsi nez na chodniku :) A mit rohace u chalupy, skoro bych rekl, ze az zavist :)

míra

Příspěvek od míra » 12 čer 2019, 11:06

Rohac obecny je obecny, páčje všude... Ale aby zral akatove parezy jsem neveril cca 5 let, nez jsem si overil ze jo

míra

Příspěvek od míra » 16 čer 2019, 18:31

Ještě pro pobavení,
zatím každý rok aspoň jednou vždy uvidím po ránu sedět roháče, nebo rohačku na sloupku u vchodu do zahrady. Přímo na hlavě pískovcové bysty, kterou jsem vytesal dávno - v 6 třídě Zš umělecké olympiády. Spíše ji ale naláká vlněná čapka, kterou jsem kdysi dostal od Rumunského pastýře v Karpatech, když jsem tam dostal horečku. Ted už je dosti zetlalá, ale roháči si na ní s oblibou sedají.
rrr.jpg
lucanus.jpg

Yohaness

Příspěvek od Yohaness » 17 čer 2019, 06:14

míra píše:
12 čer 2019, 11:06
Rohac obecny je obecny, páčje všude... Ale aby zral akatove parezy jsem neveril cca 5 let, nez jsem si overil ze jo
To se mi nechce věřit..., podrobnější info by nebylo?
Silphidae, Geotrupidae, Scarabaeidae, Pyrochroidae

míra

Příspěvek od míra » 17 čer 2019, 14:44

Yohaness píše:
17 čer 2019, 06:14
míra píše:
12 čer 2019, 11:06
To se mi nechce věřit..., podrobnější info by nebylo?
Jak píšu pár let jsem také nevěřil. A 100% to samozřejmě také nemohu tvrdit, nikdy jsem v ničem nehrabal. Kupoval jsem to v roce 2000
a už tehdy na zahradě lítaly. To tam bylo pár starých pařezů a pár suchých trosek, třešně, jabka. Takže normláka.
Postupně jsem to dal pryč a přesto ve stejném množství je stále registruji. Většinou posedávat na listech akátů, nebo v okolí. Večer pak nalétávají kolem akátů. Je to malý rybníček a z mé strany je akátový porost zdravý a napůl pařezy a spadané klády. O 100m dál je větší rybník s řadou starých vrb s dutinami, páchníkem aromkou. Ale tady u toho rybníka jsem je neviděl ani jednou.
V dalších zahradách kolem jsou samozřejmě taky ovocné stromy, ale nikdy jsem neviděl letět jinde.
Jedině, že by sem nalétávaly za nějakou vůní.
Fakt nevím.

borůvka 2

Příspěvek od borůvka 2 » 17 čer 2019, 21:38

Před dvěma roky jsem dochoval z dutiny čerstvě pokáceného akátu ze skoro dospělé larvy Potosia aeruginosa.

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse pro návštěvníky /General discussion for visitors/“