prosba o radu

Zde se můžete ptát na cokoliv, co se týká hmyzu
Pravidla fóra
Pravidla fóra
Zde je povoleno vkládání příspěvků a obrázků neregistrovaných návštěvníků. Prosíme o zachování slušné konverzace a vkládání příspěvků a obrázků co se týkají entomologie. Nevhodné a urážlivé příspěvky budou moderátory či administrátory smazány. Časté opakování takových to příspěvků může mít do budoucna uzavření tohoto fora.
Odpovědět
tim324

prosba o radu

Příspěvek od tim324 » 08 srp 2017, 16:02

Dobrý den, prosím o radu. Na chalupě nás v posteli v noci cosi začalo kousat, vyděsili jsme se, že máme blechy, ale ty jsme nikde nenašli. Za to jsme našli několik kousků těchto jako mravenců (na obrázku vypadá černě, ale je spíš hnědý a má křídla, největší jedinec má asi 5mm). Je možné, že je to ten kousací hmyz, nebo máme dál hledat blechy? Moc děkuju!

http://minutka159.rajce.idnes.cz/hmyz/#Beznzvu1.jpg

bozapetr

Re: prosba o radu

Příspěvek od bozapetr » 09 srp 2017, 15:43

koukam,ze nikdo neodpovida. ja presne nevim, jak se jmenuji ty ,,musky" laicky receno, ale ja jim rikam muchnicky a stipou potvory fest...

Hali+

Příspěvek od Hali+ » 09 srp 2017, 15:54

Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz

marion

Příspěvek od marion » 09 srp 2017, 16:10

Nechtěl jsem se ozvat, protože nevím, myslím ale, že muchničky to nejsou, má to dost dlouhá lomena tykadla a křídla poskládná spíše jako blanokřídlí. Připomíná mi to tydrobné kousací potvory co se líhnou kolegům při dochování ze dřeva-diskutovali v jiném tématu. já sám jsem kdysi vzal v Chorvatsku nějaké dřevo a líhli se mi docela hojně. Takže můj tip je, že to je nějaký "drobný" lumek, který se zřejmě vylíhnul na chalupě z nějakého jiného hmyzáka, kterého zlikvidoval. Něco jako hbitěnky ????
Přílohy
obr_A_Goniozus_claripennis_80517.jpg
Marion Mantič
Coleoptera střední Evropa, hlavně Staphylinoidea
marion.m@seznam.cz

Hali+

Příspěvek od Hali+ » 09 srp 2017, 17:21

Já to sem dal jen kvůli tomu, aby si to tazatelé mohli porovnat s muchničkou, protože mi jejich odkaz stejně nejde otevřít, mě "rajče" celkově blbne. :mrk
Haliplidae, Byrrhidae, Clambidae a rod Hydrophilus (svět); E-mail: milanb@seznam.cz

marion

Příspěvek od marion » 09 srp 2017, 21:40

totok
Přílohy
Beznzvu1.jpg
Beznzvu1.jpg (15.57 KiB) Zobrazeno 394 x
Marion Mantič
marion.m@seznam.cz

Hali+

Příspěvek od Hali+ » 09 srp 2017, 23:30

To není muchnička, to je něco z blanokřídlých. Každopádně tohle s největší pravděpodobností žadatele neštípe.

marion

Příspěvek od marion » 10 srp 2017, 06:21

Právě, že mi něco podobného lezlo ze dřeva z Chorvatska a kousalo nebo štípalo to solidně, skoro jako Myrmica sp.
Marion Mantič
marion.m@seznam.cz

DejF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DejF » 18 srp 2017, 11:12

Také myslím, že by to mohly být hbitěnky (Bethylidae) - jak už psal Marion... Štípnout umí a pro entomology-broukaře-dřevaře je to největší postrach... lezou chodbami a nemilosrdně zlikvidují všechny larvy. U nás žijí také ( http://www.aemnp.eu/pdf/47_s/47_s_21.pdf ), i když ze Středomořím se to asi srovnat nedá...
DejF
http://www.carniplants.cz

krascařské batole, které má tyto brouky rádo

Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuse pro návštěvníky /General discussion for visitors/“