Hledají se moderátoři

Pravidla chování a přispívání na fóru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Hledají se moderátoři

Příspěvek od Pepa »

Vzhledem k nějakým změnám co bych měl v plánu, bych rád Vás oslovil a získal zájemce o moderování jednotlivých skupin, ve kterých se alespoň trochu vyznají. To znamená pokud někdo bude mít zájem a chtěl by moderovat nějakou skupinu hmyzu, ale opravdu jen vybrané skupiny, o kterých alespoň něco ví a bude moderovat, ne že bude jen spícím moderátorem. Pokud někdo tedy má zájem o konkrétní skupiny , tak k nim dostane oprávnění a jeho úkolem bude třídit příspěvky a udržovat je v přehledném stavu. Forum už trochu začíná být nepřehledné a chtěl bych ho trochu pozvednout a dát tomu nějaký směr.
Moderátorů na určitou skupinu může být i více, doufám, že se shodnou.
Viděl bych to tak, že moderátor bude ve své skupině postupně odmazávat starší příspěvky co jsou o ničem a přesouvat i témata třeba z determinace do pokecu apod.
Podle toho kolik se přihlásí moderátorů, tak pak ohlásím změny na foru co bych měl v plánu. Rozhodně nebudu dávat práva na globální moderování, ale jen na určité skupiny hmyzu (viděl bych to tak max. na 3-5 skupin (čeledí, nadčeledí, ....). Prostě aby se soustředil jen na to co zná a o čem má přehled. Jinak moderování se bát nemusí, není na tom vůbec nic složitého.


Chtěl jsem původě udělat entomologický portál, ale na to bych potřeboval alespoň 3 znalé lidi tvorby www stránek a práce v administraci php a databází a to je asi nemožné.

Pepa
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Vindobon
Příspěvky: 1537
Registrován: 31 pro 2013, 21:20
Bydliště: Co pnou se modré hory

Re: Hledají se moderátoři

Příspěvek od Vindobon »

1. Když jsem zde jeden čas moderoval, pokusil jsem se vycházet z kultury moderování na DJPW, ale, jak si někteří asi vzpomenou — nešlo to. Přesto doporučuji přehodnotit dosavadní praxi, mimo jiné bych zvláště doporučil pohřbívat zastudena, konsensuálně a s uvedením zamýšleného data smazání a né mazat v tichosti a na základě sólového rozhodnutí jediného moderátora (kde je Iljovo včerejší vlákno o datové kapacitě fóra? — je-li smazané, kde je hlasování o jeho smazání, kde je prodleva mezi návrhem na smazání a samotným smazáním?). Viz též můj text o smyslu „ledové“ kategorie.

2. Nedomnívám se, že předpokladem moderování jsou nějaké vysoké odborné znalosti na poli entomologie, ale spíš zdravý úsudek, schopnost písemného vyjadřování a ochota se vůbec do toho pustit. A existence nějakých pravidel moderování.

3. Doporučil bych hlídat tématickou čistotu vláken a udržovat vlákna kratší (v optimálním případě na jednu stranu).

4. Nedoporučuji omezovat moderátorská práva jen na některé kategorie, je to demotivující: Moderátor chce zasáhnout a až po chvíli zjišťuje, že se nachází v kategorii, ve které mu chybí příslušná oprávnění; dřív nebo později přestane aktivně moderovat i tam, kde by mohl, a cedulku „moderátor“ má jen na ozdobu.

5. Víc se mi to rozvádět nechce; příliš mnoho textů, na kterých jsem si docela dal záležet, zde už bylo — bez varování — smazáno (např. moje doporučení ohledně tvorby nadpisů a množství dalších úvah k chodu fóra).
Petr . Z á b r a n s k ý . . . . . . www.zabra.at
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 880
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledají se moderátoři

Příspěvek od Pepa »

Vindobon píše:(kde je Iljovo včerejší vlákno o datové kapacitě fóra? — je-li smazané, kde je hlasování o jeho smazání, kde je prodleva mezi návrhem na smazání a samotným smazáním?). Viz též můj text o smyslu „ledové“ kategorie.
To mě mrzí, ani jsem si nepřečetl poslední dnešní příspěvky :( a jestli se někdo cítí dotčen, že mám něco proti němu, tak to rozhodně ne, především když ho znám jen od vidění.
Vindobon píše:2. Nedomnívám se, že předpokladem moderování jsou nějaké vysoké odborné znalosti na poli entomologie, ale spíš zdravý úsudek, schopnost písemného vyjadřování a ochota se vůbec do toho pustit. A existence nějakých pravidel moderování.

4. Nedoporučuji omezovat moderátorská práva jen na některé kategorie, je to demotivující: Moderátor chce zasáhnout a až po chvíli zjišťuje, že se nachází v kategorii, ve které mu chybí příslušná oprávnění; dřív nebo později přestane aktivně moderovat i tam, kde by mohl, a cedulku „moderátor“ má jen na ozdobu.
Ale já opravdu potřebuji pro svůj záměr moderátory, kteří o té skupině alespoň něco vědí a budou se starat jen o ty skupiny, o které budou mít zájem, Moderátory pro celé fórum nesháním. Jinak jim to zabere maximálně 15- 20 min. týdně. Ale zatím to vypadá, že nikdo zájem mít nebude, na krafání o tom co je špatně a na plkání o ničem je času dost, ale aby se podíleli na zvýšení úrovně a rozvoji fóra do toho se nikomu nechce :sad :S Chtěl jsem doplnit nějaké kategorie témat k jednotlivým skupinám hmyzu, na to vvšak potřebuji získat moderátory. Tohle není v silách adminů.
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin
Uživatelský avatar
míra z.
Příspěvky: 1250
Registrován: 30 dub 2010, 05:29

Re: Hledají se moderátoři

Příspěvek od míra z. »

Možná jsi si nevšiml, že Pepa hledá moderátory, a ne rady jak to má dělat. Takže pokud tu zase nemá vzniknout vlákno na 100 stran, tak se omezujme jen na to, že se případně Pepovi přihlásíme jako moderátoři.

Pokud máš neustálé nutkání ovlivňovat toto fórum, tak své rady adresuj formou mailu nebo SZ rovnou Pepovi. Když se mě něco na foru nelíbí, tak mu to buď sdělím osobně nebo formou SZ.
Vybrané čeledi z Dermestoidea,Bostrichoidea,Cleroidea,Cucujoidea,Tenebrionoidea, a něco navíc (Cholevinae, Histeridae), Dynastinae W
Vindobon
Příspěvky: 1537
Registrován: 31 pro 2013, 21:20
Bydliště: Co pnou se modré hory

Re: Hledají se moderátoři

Příspěvek od Vindobon »

míra z. píše:Možná jsi si nevšiml, že Pepa hledá moderátory, a ne rady jak to má dělat.

Můj příspěvek začínal původně formulací „Byl bych ochoten moderovat za předpokladu kultury moderování srovnatelné s kulturou moderování DJPW...“, ale pak jsem si uvědomil, že přesně tyto představy jsem se už — z větší části bezúspěšně — snažil jeden čas prosadit, tak jsem úvodní větu pozměnil. Připouštím, že po té změně můj text už není přímou reakcí na úvodní příspěvek vlákna, nicméně se domnívám, že napsat, za jakých podmínek moderovat nechci, od věci není.
míra z. píše:...tak se omezujme jen na to, že se případně Pepovi přihlásíme jako moderátoři.
Ty moderovat nechceš? (Proč se v tomto vláknu tedy vyjadřuješ?)
míra z. píše: Pokud máš neustálé nutkání ovlivňovat toto fórum, tak své rady adresuj formou mailu nebo SZ rovnou Pepovi. Když se mě něco na foru nelíbí, tak mu to buď sdělím osobně nebo formou SZ.

Jednak nemám žádné nutkání a jednak nemám valné mínění o šeptandě v zákulisí o věcech, u kterých nevidím důvod k utajování a které velmi pravděpodobě zajímají většinu aktivních členů (→ kultura mazání).
Naposledy upravil(a) Vindobon dne 27 lis 2014, 18:58, celkem upraveno 1 x.
Petr . Z á b r a n s k ý . . . . . . www.zabra.at
Uživatelský avatar
míra z.
Příspěvky: 1250
Registrován: 30 dub 2010, 05:29

Re: Hledají se moderátoři

Příspěvek od míra z. »

Vážně přemýšlím, že bych Pepovi v tomto pomohl. V těch mých skupinách zase takový fofr není.
Vybrané čeledi z Dermestoidea,Bostrichoidea,Cleroidea,Cucujoidea,Tenebrionoidea, a něco navíc (Cholevinae, Histeridae), Dynastinae W
drabcik
Příspěvky: 829
Registrován: 14 lis 2012, 21:06
Bydliště: Pardubice

Re: Hledají se moderátoři

Příspěvek od drabcik »

:yes
míra z. píše:Vážně přemýšlím, že bych Pepovi v tomto pomohl. V těch mých skupinách zase takový fofr není.
Martin Bogapov
Uživatelský avatar
Vašek
moderátor
Příspěvky: 1602
Registrován: 29 dub 2010, 06:10
Bydliště: Neratovice

Re: Hledají se moderátoři

Příspěvek od Vašek »

klidně se ujmu ploštic. Tam také moc velký fofr není a to se zvládnout dá :wasntme
ploštice (Heteroptera) - Tingidae, Nepoidea, Scutelleridae (W); Bostrichidae (W), Cerambycidae (E)
Cerambyx@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Pravidla fóra, registrace, připomínky /Forum rules, register/“