Pravidla chování na fóru

Pravidla chování a přispívání na fóru
Zamčeno
Uživatelský avatar
Pepa
Administrátor
Příspěvky: 799
Registrován: 24 dub 2010, 23:07
Bydliště: šluknovsko
Kontaktovat uživatele:

Pravidla chování na fóru

Příspěvek od Pepa » 02 kvě 2010, 20:18

Závazná pravidla tohoto fora

Jakékoliv nejasnosti z řad technických problémů jsou vysvětleny v oddělení FAQ, na které se dostanete z hlavní strany fóra.
Administrátoři ani moderátoři nezodpovídají za obsah příspěvků a zde prezentovaných názorů uživatelů fóra!

Registrace
Bez řádné registrace nelze sledovat všechny části fóra a nelze vkládat žádné příspěvky. Prosím aby při registraci byl volen alespoň trochu smyslmý nick, nesmyslné nicky s nesmyslmou e-mailovou adresou nebudou registrovány. Jde hlavně o takové, kde v nicku převažují číslice a nesmyslné znaky. respektujeme anonymitu na foru, ale nic se nemá přehánět.
Pro neregistrované návštěvníky je zřízena místnost "Forum pro návštěvníky se všeobecnou diskusí". Zde mohou se neregistrovaní zeptat na otázky ohledně entomologie a vkládat příspěvky a fotky

Kultura fóra
Chovejme se slušně a s ohledem na to, že co člověk to názor, a že nikdo (ani vy) není neomylný. Když tu a tam uděláte chybu, nikdo Vás za to nebude hned perzekuovat. Tvrdě zakázány jsou však hrubé nadávky a urážky, osočování, vulgární příspěvky, jízlivé narážky, křivé a nepodložené obviňování a pomluvy ostatních uživatelů, moderátorů a administrátorů. Fórum má přinést zejména spousty rad a zkušeností všem uživatelům. Správa fóra není jednoduchá věc a nedělají to placení zaměstnanci, vše ovlivňují obyčejní lidé a prostě není možné se na všem shodnout. Moderátoři se (z titulu své funkce) budou snažit do proudu diskuse zasahovat co nejméně, ale uvědomte si, že vaše chování je vaší vizitkou. Každý uživatel je osobně zodpovědný za své příspěvky psané na tomto fóru z jeho uživatelského účtu. Případné osobní konflikty a spory s jiným členem fóra řešte přes soukromé zprávy (SZ) nebo mailem a nezaplevelujte jimi fórum. Při nevhodném chování na fóru bude přistupováno k udělování banů (žlutých karet) což bude mít za následek na určitou dobu omezení Vaší činnosti na foru. Pokud bude uděleno více banů může uživatel počítat i se zrušením účtu.

Moderátoři - Zkuste moderátory chápat a poslouchejte je. Nejsou tu od toho, aby vás šikanovali, ale snaží se chránit úroveň fóra. Pro jejich zásahy platí presumpce správnosti, ale samozřejmě ani oni nejsou neomylní. Mějte na paměti, že moderátor dělá svou práci jen pro svůj vztah k entomologii a ENTOMOFÓRU a pro něj obětuje spousty svého volného času.
Pokud nesouhlasíte s jakýmkoliv zásahem moderátora, neřešte to na fóru, ale domluvte se s ním přes soukromou zprávu či mail, je-li to opravdu nevyhnutné. Pokud máte pocit, že je k vám moderátor nespravedlivý nebo pracuje špatně, napište administrátorům. Obecné návrhy a připomínky k moderátorům a jejich práci můžete psát jedině do příslušného threadu „Připomínky k chodu a vzhledu fóra“.
Moderátor může téma přejmenovat, rozdělit ho, přesunout do jiné místnosti. Může taky příspěvek upravit nebo celý smazat. V případě potřeby také příspěvek zkopírovat citací a původní smazat. Snažte se, aby moderátor nemusel takto zasahovat zbytečně často.
Moderátoři nesmí svých pravomocí zneužívat a musí se snažit pracovat ve prospěch fóra. Vy se zase snažte jim jejich práci zbytečně nekomplikovat – a to i neúmyslně. Není-li to nezbytně nutné neposílejte administrátorům ani moderátorům zbytečné maily ani SZ týkající se Vaší nespokojenosti. Při tolika členech fóra taková korespondence zabere všem spousty času a energie. Zkuste se nad úpravami moderátorů spíše povznést a neberte je osobně. Všechno co dělají, je ku prospěchu a spokojenosti nás všech.

Determinace - Pokud potřebujete pomoci při určování, používejte vždy místnosti „Determinace“ v příslušné sekci. Pokud je to možné, přikládejte jen kvalitní a ostrou fotografii. Jinak popisujte daného jedince co nejpřesněji, nezapomínejte vždy udávat jeho velikost a místo nálezu. V případě, že jste již s určením spokojeni, dejte to pod příspěvkem vědět a ten bude později moderátory smazán.

Zakládání nových témat (threadů) - Než založíte nový thread, přesvědčte se, jestli už takový (nebo velmi podobný) na fóru už neexistuje. To samé platí, pokud máte nějaký dotaz – není už jinde zodpovězen? Používejte funkci HLEDEJ. Zakládejte témata v té místnosti, do které patří. Názvy nových threadů volte stručné a výstižné, začínejte je velkým písmenem. Pokud je názvem tématu jméno určitého druhu, vypište ho rodem i druhem celé.

Další rady - Pokud reagujete na příspěvek funkcí „citovat“, rozmyslete si, kolik toho je opravdu užitečné odcitovat. Zbytečné citace citací dělají fórum nepřehledné. Na poslední příspěvky není potřeba této funkce využívat. Při citování si dávejte pozor na technické provedení – aby značky citace byly spárované a neobjevovaly se paskvily.

Stránka plná příspěvků výkřiků typu „ tý jo“ nebo "super " není na tomto odborném fóru zrovna vhodná.

Výše uvedená pravidla jsou ZÁVAZNÁ pro všechny uživatele fóra a jejich porušení bude řešeno dle uvážení moderátorů a administrátorů. Sankcemi může být dočasné znepřístupnění fóra či úplné vymazání uživatelského účtu.

Dále je nutno dodržovat ustanovení autorského zákona, to jest nezveřejňovat a na forum neumisťovat jakéhkoliv neautorizované kopie publikací, ktere nejsou volne siritelne, a to včetně odkazů na stažení takovýchto publikací.

Na fóru je zakázáno porušování zákonů ČR.
Zejména zákonů týkajících se ochrany živočichů. Druhy hmyzu chráněné u nás zákonem jsou uvedeny ve vyhlášce Ministerstva životního prostředí ČR č. 395/1992 Sb. Jsou rozděleny do tří skupin podle stupně ohrožení, které však nejsou ve vyhlášce definované. Vyhláška byla v roce 2006 novelizována pod číslem 175/2006 Sb. s platností od 8.5.2006. Dále také dodržovat zákony o ochraně živočichů uvedených zejména v těchto projektech: Bernská úmluva Rady Evropy, Úmluva CITES a samozřejmě i zákony o ochraně přírody v jiných zemích.
Příspěvky týkající se porušování těchto zákonů budou administrátory nebo moderátory bez upozornění okamžitě vymazány!
Cerambycidae, Buprestidae (Agrlilini), Scarabaeiodea, Scolytinae a pro přehled ještě pár dalších skupin

Zamčeno

Zpět na „Pravidla fóra, registrace, připomínky /Forum rules, register/“